Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Cieľom novej služby je podporiť malé podniky, ktoré chcú zvýšiť ochranu svojich sietí bez toho, aby museli meniť svoju sieťovú infraštruktúru.

Spoločnosť Zyxel Networks, líder v oblasti poskytovania bezpečných a cloudových sieťových riešení, predstavila svoju novú iniciatívu „Connect and Protect Plus“ (CNP+). V rámci nej zákazníci, ktorí si súčasne zakúpia promo balíček trojročnej bezpečnostnej licencie CNP+ spolu s trpjročnou licenciou Nebula Plus Pack získajú bezplatný prístupový bod WiFi 6 NWA110AX s možnosťou upgradu na model NWA210AX za malý príplatok.

Podľa nedávnej štúdie sa bezdrôtové prístupové body v minulom roku zaradili medzi 5 najčastejšie napadnutých IT zariadení v podnikových sieťach. Teraz, keď podniky prechádzajú na WiFi 6 a WiFi 7 pre rýchlejšie pripojenie väčšieho počtu zariadení, je zabezpečenie bezdrôtových sietí ešte dôležitejšie. Napriek rastúcim obavám o bezpečnosť však mnohé malé podniky stále nezaviedli žiadne bezpečnostné opatrenia na svojich bezdrôtových prístupových bodoch  z dôvodu obmedzeného rozpočtu, obmedzených zdrojov alebo neochoty meniť existujúcu sieťovú infraštruktúru.

CNP+ od spoločnosti Zyxel Networks je bezpečnostná služba poskytovaná prostredníctvom cloudu, ktorá komunikuje priamo k a z bezdrôtových prístupových bodov a chráni používateľov WiFi. Prináša revolúciu v zabezpečení siete pre malé podniky tým, že ponúka zvýšenú ochranu prostredníctvom filtrovania webového obsahu a prevencie neoprávneného prístupu k dátovým tokom, čím sa posilňuje proti potenciálnym únikom dát. CNP+ navyše rieši tieto problémy bez toho, aby si vyžadoval zmeny v existujúcich systémoch, čím minimalizuje rekonfiguráciu siete a prerušenie poskytovania služieb. Toto inovatívne riešenie využíva výkon jednotlivých prístupových bodov WiFi 6/7, ktoré sú známe svojou rýchlosťou a kapacitou, a umožňuje im vykonávať bezpečnostné kontroly, ktoré tradične vykonávajú bezpečnostné brány priamo na prístupovom bode. Umožňuje tiež pohodlnú vzdialenú správu prostredníctvom cloudovej platformy Nebula spoločnosti Zyxel Networks alebo mobilnej aplikácie Nebula.

 „Uvedomujeme si, že s tým, ako podniky zavádzajú výkonnejšie technológie WiFi, rastie aj riziko,“ hovorí Kell Lin, senior viceprezident strategickej obchodnej jednotky spoločnosti Zyxel Networking. „V minulosti sme ponúkali najkomplexnejšie sieťové riešenia – vrátane káblových, bezdrôtových, mobilných a bezpečnostných – pre segment malých a stredných podnikov. Vďaka úzkej spolupráci s malými a strednými podnikmi sme získali neoceniteľné poznatky o ich špecifických výzvach, ktoré v kombinácii s našimi odbornými znalosťami v oblasti bezpečnosti vytvorili motiváciu na posilnenie bezpečnosti bezdrôtovej siete pomocou jednoduchého riešenia, akým je CNP+.“

Viac informácií o službe CNP+ od spoločnosti Zyxel nájdete na adrese:  https://www.zyxel.com/sk/sk/products/endpoint-and-connectivity/ap-security-service-connect-and-protect

Značky: