Ako už viete, magazín TOUCHIT je od tohto roku členom expertnej skupiny Mobilné zariadenia v rámci asociácii európskych novinárov EISA.

Zúčastnili sme sa aj na výslednom hodnotení produktov za obdobie 2016-2017 v Hamburgu a tu sme sa aj stali členom tejto európskej organizácie.

Prinášame vám produkty, ktoré boli na obdobie 2016-2017 ocenené prestížnymi oceneniami EISA v tejto externej skupine.

EURÓPSKY PROGRESÍVNY SMARTFÓN 2016-2017

HTC 10

htc-10_web2016_8_nowat

HTC 10 sa môže pochváliť procesorom Qualcomm Snapdragon 820, je šikovne vybavený 4 GB pamäťou RAM, 5,2-palcovým QHD displejom, 3000 mAh batériou a nabíjaním Quick Charge 3. Vo výbave má aj UltraPixel kameru s rozlíšením 12 megapixelov a výbornou selfie kamerou. Optická stabilizácia (OIS) a rozhranie HTC Sense UI zbavené zbytočných aplikácií a nepotrebnej softvérovej záťaže predstavujú len niektoré z dôležitých špecifikácií, vďaka ktorým sa tento telefón stal európskou vlajkovou loďou medzi tohtoročnými modelmi smartfónov. Vo vnútri tohto telefónu nájdete aj ďalšie výborné funkcie. Spomeňme napr. 24-bitové Hi-Res Audio s certifikovaným DAC prevodníkom na najvyššiu kvalitu zvuku, úžasný kovový unibody dizajn so zaoblenými hranami a duálnym textúrovaným povrchom a je tak už jasné, prečo HTC 10 predstavuje novú úroveň inteligencie v smartfóne.

EURÓPSKY SPOTREBITEĽSKÝ SMARTFÓN 2016-2017

Huawei P9

huawei-p9_web2016_8_nowat

Niekedy sa celková hodnota pridaných vlastností nedá oceniť na prvý pohľad, a to je aj prípad Huawei P9. Treba ho mať v ruke a potom sa prejaví jeho kvalita. Vo výbave je 5,2-palcový IPS-NEO LCD displej s Full HD rozlíšením, osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 955 SoC a operačný systém Android OS 6.0 s rozhraním Emotion UI 4.1. P9 je k dispozícii v pozoruhodne širokom spektre vyhotovení. Avšak to nie je všetko, Huawei prepisuje dejiny tým, že ako prvý výrobca smartfónov využil v mobilnom zariadení bohaté fotografické skúsenosti špecializovanej značky Leica. Systém dvoch kamier zachytáva viac svetla a zabezpečí lepší jas vo fotografiách i videách. Zatiaľ čo 3000 mAh batéria má dosť energie na zachytenie všetkých vzácnych momentov na dlhú dobu, luxusný povrch s diamantom brúsenými hranami a zaoblenými rohmi, kombinovaný s 2.5D sklom, robí z P9 praktické a zároveň naozaj nádherné mobilné zariadenie.

EURÓPSKE MOBILNÉ SLÚCHADLÁ 2016-2017

JBL Reflect Mini BT

jbl-reflect-mini-bt_web2016_8_nowat

Tieto Bluetooth slúchadlá prinášajú zábavný prvok do inak skôr serióznej oblasti reprodukcie zvuku a to vďaka sviežej farebnej schéme. Na športové vyžitie sú zas ideálne zásluhou premyslenej výbavy funkcií a praktických aplikácií. Oceníte materiál odolný voči potu, viacero možností návlekov do ucha a reflexný pásik na bezpečné behanie v noci. Snáď najzaujímavejšie je to, že tieto relatívne ľahké slúchadlá dokážu produkovať krištáľovo čistý zvuk a solídne, hlboké basy s výborným odizolovaním od okolitého sveta. Mini BT od firmy JBL majú vo výbave zabudovaný mikrofón, ktorý udržiava okolitý hluk na minime a umožňuje aj pohodlne odpovedať na telefónne hovory. A hudbu môžete mať neustále so sebou až 8 hodín na jedno nabitie, to sa vám bude určite páčiť.

EURÓPSKY MOBILNÝ REPRODUKTOR 2016-2017

JBL Charge 3

jbl-charge-3_web2016_8_nowat

Toto zariadenie s úžasným dizajnom a dvoma pasívnymi reproduktormi produkuje hlbokú a sýtu basovú zložku zlepšujúc tak celkovú kvalitu zvuku. Na ešte lepší a silnejší hudobný zážitok môžete pripojiť viacero reproduktorov naraz a prehrávať tak hudbu synchronicky. Nemusíte sa obávať dažďa alebo poliatia reproduktora vodou, keďže JBL Charge 3 má certifikáciu IPX7 a dá sa teda aj ponoriť do vody. Za povšimnutie stojí aj 6000 mAh batéria, ktorá zaručuje až 20 hodín hrania a tento reproduktor sa dá použiť aj ako powerbanka na nabíjanie iných mobilných zariadení. To z neho robí ideálne zariadenie na počúvanie hudby na cestách.

EURÓPSKE NOSITEĽNÉ ZARIADENIE 2016-2017

Garmin fēnix 3 HR

garmin-f-onix-3-hr_web2016_8_nowat

Toto je skutočná vlajková loď spĺňajúca všetky požiadavky, aké môžete klásť na nositeľné fitness zariadenie. Garmin fēnix 3 HR je jednoducho najlepšie nositeľné zariadenie, aké si aktuálne môžete nasadiť na ruku. Keďže sú vybavené tými najlepšími funkciami na exteriérové i interiérové športy a zároveň sú to spoľahlivé inteligentné hodinky na každodenné nosenie, sú vhodným spoločníkom pred, počas ale i po cvičení. Vybavené sú mnohými hardvérovými a dátovými funkciami. Tieto vlastnosti ďalej rozširuje dobre navrhnutá sprievodná aplikácia pre širokú škálu mobilných zariadení, čo umožňuje naplno využiť funkcie, ktoré hodinky ponúkajú a fēnix 3 HR sa tak posúvajú na čelo najinovatívnejších a najžiadanejších nositeľných zariadení na svete.

EURÓPSKY SMARTFÓN ZA NAJLEPŠIU CENU 2016-2017

Coolpad Torino

coolpad-torino_web2016_8_nowat

Tento naozaj lacný telefón ponúka dve úžasné high-end funkcie, ktoré sú pri pohľade na jeho cenovku skutočným prekvapením. Je to hlavne ultrarýchle 4G pripojenie a tiež snímač odtlačku prsta, ktorý sa dá využiť nielen na zaistenie bezpečnosti dát v mobile, ale aj na aktivovanie vybranej aplikácie alebo realizáciu fotografií s použitím vybraného prsta. Navyše, v tomto telefóne môžete mať dve rôzne kontá na Facebook, Viber, WhatsApp a pod., ktoré bežia súčasne a tiež sa dá nastaviť bezpečný prístup k vašim fotografiám, videám a správam. Poháňaný je osemjadrovým procesorom Snapdragon a vybavený je pamäťou RAM s kapacitou 3 GB a 16 GB internej pamäte, ktorá je ďalej rozšíriteľná pomocou microSD karty. Torino dobre plní každodenné úlohy, a to všetko pohodlne na 5,5-palcovom displeji. Nie tak často sa dá nájsť telefón za túto cenu, ktorý by pritom poskytoval tak výborný pomer cena/výkon a pritom by vám jeho použitie prinieslo toľko zábavy.

EURÓPSKY VR HEADSET 2016-2017

HTC Vive

htc-vive_web2016_8_nowat

S výbavou dvoch bezdrôtových ovládačov a dvoma základovými stanicami je tento VR headset skutočne revolučným riešením pre virtuálnu realitu. Disponuje prednou kamerou, ktorá plynulo spája reálny svet s virtuálnou realitou a prináša tak nezabudnuteľný zážitok. So svojimi 32 snímačmi a 110° zorným poľom, kombinovaným rozlíšením 2160 × 1200 pixelov a obnovovacou frekvenciou 90 Hz ponúka HTC Vive plynulé akčné scény, jemnú grafiku a pohlcujúci zážitok z virtuálnej reality. Sledovanie pohybu v 360° virtuálnej realite povyšuje zážitok z VR na úplne novú úroveň tým, že sleduje vašu presnú polohu v priestore a umožňuje skutočný zážitok a naozajstnú interakciu s virtuálnym svetom. S týmto produktom budúcnosť už prišla.

EURÓPSKA MOBILNÁ INOVÁCIA 2016-2017

LG G5

lg-g5_web2016_8_nowat

Tento sám o sebe fascinujúci high-end smartfón rozširuje svoje možnosti do budúcna pomocou výmenných modulov – tzv. LG Priateľov a posúva telefón LG G5 do oblasti skutočnej výnimočnosti. Vďaka inovatívnemu modulárnemu dizajnu telefón vyzerá, správa sa i pôsobí inak v závislosti od vašich špecifických potrieb v danom okamihu. Vďaka systému duálnej kamery tiež znamenite fotografuje s možnosťou využitia širokouhlého objektívu. Používatelia môžu pridať CAM modul Plus pre pohodlné manuálne ovládanie fotoaparátu špičkami prstov alebo zlepšiť kvalitu zvuku použitím 32-bitového DAC v Hi-Fi Plus Module. G5 tiež obsahuje 5,3-palcový Quad HD displej s maximálnym jasom 850 nitov a vysokou hustotou pixelov pre perfektný zážitok zo sledovania obrazu aj vo vonkajších podmienkach.

EURÓPSKY FOTOAPARÁT V SMARTFÓNE 2016-2017

Samsung Galaxy S7 / S7 edge

samsung-galaxy-s7-s7-edge_web2016_8_nowat

Fotoaparát dvojice vlajkových lodí od firmy Samsung je schopný úžasného výkonu prakticky v akýchkoľvek podmienkach. Snímač s technológiou Dual Pixel má rozlíšenie 12 megapixelov s rozšírenou plochou, čo zrýchľuje proces automatického zaostrenia použitím fázovej detekcie. Objektív so svetelnosťou f/1.7 zachytáva viac svetla a umožňuje nafotenie veľmi detailných a skutočne nádherných obrázkov realizovaných aj v tme. Fotografie si môžete uložiť aj vo formáte RAW a videá sa dajú fotiť v 4K rozlíšení. Softvér na ovládanie fotoaparátu Galaxy S7 / S7 edge je pritom šikovný a ľahko použiteľný. Režim Pro v tomto softvéri je potom priamo určený fajnšmekrom, ktorí si chcú vyhotoviť vysoko kreatívne a profesionálne vyzerajúce fotografie.

EURÓPSKY USB DAC/ZOSILŇOVAČ PRE SLÚCHADLÁ 2016-2017

Chord Mojo

chord-mojo_web2016_8_nowat

S technológiou zdedenou z high-end DAC prichádza teraz vreckový USB zosilňovač Chod Mojo určený pre slúchadlá. Vyhotovený je v hliníkovom obale a ozdobený farebne odlíšenými ovládačmi. Pohon zaisťuje batéria, celé digitálne spracovanie a DAC funkcie sú implementované tak, aby si ich používateľ mohol nastaviť podľa seba namiesto vopred predvoleného stavu. Chord Mojo sľubuje kompatibilitu s LPCM audio až do 768 kHz a DSD až do DSD256. S rozširujúcimi modulmi sa plánuje možnosť použitia pamäťovej SD karty, Wi-Fi pripojenia a Bluetooth modulu na bezdrôtové pripojenie. Lepšiu možnosť prispôsobenia, kvality zvuku a rýdzeho pomeru vlastností k predajnej cene na súčasnom trhu len ťažko nájdete.

Tento článok vyšiel aj v tlačenom septembrovom vydaní TOUCHIT č. 7/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.