Dovolenka, po ktorej sa s vami bude doma rozprávať iba váš pes, zrejme nie je tou pravou predstavou o zaslúženom oddychu. Často však na jej pokazený priebeh stačí málo – zlý začiatok. Napríklad už nervozita na preplnenej diaľnici dokáže odštartovať celý sled katastrof. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) aj počas tohtoročnej letnej sezóny vychádza v ústrety všetkým, ktorí chcú spoznávať krásy Slovenska a staviť pri tom na pohodlie, bezpečnosť a dostupnosť. To všetko so sebou prináša cesta vlakom.

Vďaka produktom „SLOVAK“ môžete v lete navyše cestovať výhodnejšie a jednoduchšie. Ide o formu celosieťových cestovných lístkov, ktoré platia na neobmedzený počet jázd vo všetkých vlakoch ZSSK na celom území Slovenska, teda aj v „tatranských električkách“ či v obľúbenej „zubačke“. Vo vlakoch SuperCity a InterCity sa dá cestovať s príslušným doplatkom. SLOVAK KLASIK, SLOVAK JUNIOR a SLOVAK SENIOR je možné využiť v období letných prázdnin od 1. júla do 31. augusta 2018. So SLOVAK TÝŽDEŇ môžete cestovať výhodne už od 1. júna.

Ako systém funguje?

SLOVAK JUNIOR, SLOVAK KLASIK a SLOVAK SENIOR sú mesačné (31-dňové) lístky. Na ich zakúpenie potrebujú cestujúci podľa vekovej kategórie buď preukaz JUNIOR RAILPLUS (do 26 rokov), KLASIK RAILPLUS (od 26 rokov), alebo SENIOR RAILPLUS (od 60 rokov).

Pre mladých ľudí do 26 rokov je SLOVAK JUNIOR ideálnou príležitosťou navštíviť každý kút Slovenska bez toho, aby výrazne utrpelo ich bankové konto. Ponuka vychádza v ústrety najmä stredoškolákom a vysokoškolákom končiacim prvý alebo druhý stupeň štúdia (Bc., Mgr., Ing.), ktorí počas letných prázdnin nemajú nárok na bezplatnú prepravu, ale aj absolventom škôl do 26 rokov.

Nechcete sa viazať? V tom prípade je pre vás na mieru ušitý SLOVAK TÝŽDEŇ. Sedemdňový lístok ocenia cestovatelia od 26 rokov, ktorí bežne nemajú žiadny preukaz a ani si ho neplánujú vybaviť. Na kúpu lístka SLOVAK TÝŽDEŇ vám stačí doklad totožnosti (občiansky preukaz alebo pas). Na rozdiel od ostatných produktov „SLOVAK“, tento platí už od júna, v období 1. 6. – 31. 8. 2018.

Za lístky SLOVAK JUNIOR a SLOVAK SENIOR zaplatíte 29 €. Dobrou správou je, že v porovnaní s minulým rokom sme ceny SLOVAK TÝŽDEŇ znížili z 39 na 29 € a SLOVAK KLASIK z 55 na 49 €. Čím radšej a častejšie cestujete, tým rýchlejšie sa vám investícia vráti.

Všetky lístky „SLOVAK“ si možno zakúpiť v osobnej pokladnici alebo pohodlne cez e-shop ZSSK. Predpredaj sa spúšťa 1. 6. 2018. V prípade potreby sa tieto časové cestovné lístky dajú vrátiť, a to pred prvým dňom ich platnosti. Storno poplatok za vrátenie je 10 % z ceny lístka. Za čiastočne využité lístky sa náhrada neposkytuje.

* V prípade, ak cestujúci absolvuje päť spiatočných ciest na trase Bratislava – Žilina – Košice, zaplatí za obyčajný lístok 187,6 €. Celosieťový lístok SLOVAK TÝŽDEŇ stojí 29 € a platí na ľubovoľný počet ciest. Klient tak s týmto produktom môže  v konkrétnom prípade cestovať o 84,5 % lacnejšie.)

Cestovné doklady „SLOVAK“ platia maximálne do 31. 8. 2018 do 24:00 a vzťahujú sa na 2. vozňovú triedu. Miestenky, lôžkové a ležadlové lístky, príplatok na vlaky kategórie SC a IC a doplatok do 1. triedy je nutné uhradiť si v plnej výške.

Príklad porovnania cien nájdete v prehľadnej tabuľke.

Slovensko je krajinou, ktorú sa rozhodne oplatí spoznávať. Inšpirovať zaujímavými tipmi na výlety do rôznych regiónov sa môžete aj na webovej stránke ZSSK.

Náš tip: Spojte cestu vlakom s wellnessom pod Tatrami. Ak nevyužijete žiadnu z produktov „SLOVAK“, možno vás zaujme balíček 2v1, ktorý za bezkonkurenčnú cenu 19 € ponúka spiatočný lístok a celodenný vstup do AQUACITY Poprad s programom AQUA PACKET.

Značky: