ADATA Technology predstavuje aktualizovaný externý SSD disk SE730H s USB-C. Disk SE730H je dostupný vo verziách 256 GB, 512 GB a v novom variante 1 TB.

Prenáša dáta rýchlosťou až 500 MB/s pre čítanie aj zápis a je zostavený z obvodov 3D TLC NAND, čo zvyšuje jeho životnosť. Vďaka tomu zostáva aj v roku 2019 jedným z najkompaktnejších externých SSD diskov na svete. Na zvýšenie používateľského komfortu využíva konektor USB-C, ktorý je obojstranný.

Poteší štýlový design vo farebnom prevedení Titan, ktorý sa výborne hodí k novým počítačom MacBook Air a MacBook Pro Space Gray. Dáta sú prenášané prostredníctvom USB 3.1 Gen 2 (rýchlosť až 10 Gb/s). SE730H spĺňa normu IEC IP68 týkajúcu sa odolnosti proti prachu a vode, rovnako ako armádne štandardy týkajúce sa šokov a nárazov. Kompatibilita bola testovaná pre zariadenia s operačným systémom Windows, Mac OS, Android a novým iPadom Pro s konektorom USB-C.

Odporúčané koncové ceny

SSD SE730H: 256GB – 80 eur, 512GB – 128 eur, 1TB – 220 eur

Najmenší na svete s USB-C

SE730H si zachováva kompaktné rozmery a je najmenším zariadením vo svojej triede (externý SSD disk s USB-C a 3D NAND). Váži iba 33 gramov a môžete si vybrať medzi zlatým alebo titánovým vyhotovením, v kapacite 1 TB je k dispozícii iba vo farbe titánovej.  SE730H sa bez problémov pripojí ku všetkým zariadeniam s USB-C, a to vďaka podpore protokolu USB 3.1 Gen 2 alebo USB 3.1. Oproti diskom so starším USB 3.0 alebo USB 3.1 Gen 1 dokáže prenášať dáta dvakrát rýchlejšie, a to až 10 Gb/s, zatiaľ čo staršie disky zvládnu len 5 Gb/s. Vďaka tomu sa 5 GB súbor prenesie za 16 sekúnd, veľká AAA hra sa nahrá za menej než minútu. V balení je k dispozícii prepojovací kábel USB-C – USB-C.

Malý, ale veľmi odolný na všetkých platformách

SE730H prešiel testovaním podľa normy IEC IP68, takže je kompletne prachu odolný a je testovaný na výdrž jednu hodinu v hĺbke 1,5 m pod vodnou hladinou. Splnil tiež náročné požiadavky armádneho štandardu MIL-STD-810 516.6, ktorý zaručuje odolnosť proti nárazom. Vďaka tomu bez problémov uchová dáta v bezpečí aj pri tom najaktívnejšom životnom štýle. SE730H pracuje bez potreby inštalácie dodatočných ovládačov na operačných systémoch Windows, Mac OS, Android a iOS, takže si môžete svoje dáta jednoducho prenášať medzi rôznymi zariadeniami, či už ide o smartfóny, tablety alebo stolové počítače.

Značky: