Stále nemáte najnovší Windows 10? Tu by mohol byť problém

0

Riešenie je, paradoxne, vypnúť bezpečnostnú funkciu v operačnom systéme.

Májová aktualizácia Windows 10 je tu už týždeň, no niektorí ju stále nevidia. Problémov môže byť viacero, no jedným z nich aj funkcia Izolácia jadra. Je to bezpečnostná funkcia proti napadnutiu škodlivým kódom.

V tejto súvislosti je tu aj funkcia Integrita pamäte, ktorá je dielnou súčasťou funkcie Izolácia jadra. Na problém upozornil server WinAero.

Sám Microsoft tvrdí, že kvôli nekompatibilite ovládačov displeja, je treba mať túto funkciu dočasne vypnutú. Týmto je ovplyvnený fakt, že systém verziu Windows 10 v2004 neponúka.

Ako vypnúť Izoláciu jadra?

V ponuke Štart nájdite položku Windows Zabezpečenie. V okne kliknite na tlačidlo Zabezpečenie zariadenia. V položke úplne hore je odkaz Podrobnosti o izolácii jadra, ktoré umožní funkciu vypnúť.

izolacia jadra windows

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Windows 10 upozorňuje, že váš systém nie je vhodný na update

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár