Windows 10 upozorňuje, že váš systém nie je vhodný na update

0

Funkcia, ktorú sme mohli vidieť už pred dvomi hlavnými aktualizáciami.

Teraz je integrovaná trochu inak a na problémy s prechodom na verziu 2004 upozorní priamo v okne Nastavenia v časti vyhradenej na aktualizáciu systému. Kontrola kompatibility je krok, ktorý Microsoft zaviedol z dôvodu častých problémov s novými verziami. Správu o novom spôsobe zobrazovania upozornenia priniesol server Windows Latest.

windows update

Zdroj: Neowin.net

Aktualizácia sa distribuuje od 27. mája, no niektorí na ňu budú čakať nie dni ale týždne až mesiace. Proces totiž funguje nasledovne.

Operačný systém a jeho funkcia Windows Update automaticky ponúkne inštaláciu novinky. Niekedy na ňu len upozorňuje a dáva informáciu o jej dostupnosti. Môžete ju stiahnuť, no inštalácia nemusí prebehnúť bezprostredne. Zažili sme niekoľkodňový odklad na aktualizácii 1903.

Máte možnosť vynútiť inštaláciu cez nástroj Media Creation Tool, avšak riskujete problémy. Sám Microsoft totiž priznal, že niektoré chyby napríklad pri niektorých ovládačoch HW ešte nie sú opravené. Takisto sa môžete stretnúť s nekompatibilitou softvéru.

Práve preto je mechanizmus Windows Update najlepšia cesta, ako aktualizáciu získať. Teda s minimálnym rizikom.

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Inštalačné kódy na testovanie Windows 10

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár