K dispozícii je v beta verzii.

Steam po dlhej dobe vynovil svoju mobilnú aplikáciu – verzia pre iPhone sa dočkala poslednej aktualizácie pred 2,5 rokom (koncom januára 2020) a Android verzia bol naposledy aktualizovaná v júni 2021. Nová verzia, ktoré je aktuálne dostupná iba v beta verzii, prináša úplne nový dizajn a zlepšenú funkcionalitu.

Vynovenú aplikáciu vo verzii pre Android sme vyskúšali aj my v redakcii, a ako vyzerá, si môžete pozrieť na priložených screenshotoch. Nový dizajn prináša rýchlejší prístup k hlavným funkciám obchodu, ako je jeho domovská stránka s novými a odporúčanými hrami, zoznam noviniek a takisto funkcia Steam Guard, ktorá umožňuje chrániť Steam konto v dvoch krokoch.

Táto funkcia sa dočkala výrazného zlepšenia. Doteraz to fungovalo tak, že aplikácia Steam vám poslala kód, ktorý ste museli zadať na počítači pri prihlasovaní sa do Steamu. Aktuálne stačí na prihlásenie naskenovať QR kód pomocou aplikácie, čo môže zjednodušiť proces prihlasovania sa.

Valve zmenilo nielen dizajn, ale aj framework, na ktorom je aplikácia postavená. Pôvodná verzia fungovala na frameworku z roku 2015. Nový framework umožňuje svižnejšiu funkcionalitu, inteligentnejšie notifikácie, zlepšené zobrazenie knižnice hier a tiež podporu pre viacero Steam účtov, ktoré môžete manažovať cez jednu aplikáciu.

V porovnaní s pôvodnou verziou treba upozorniť na absenciu funkcie četovania so Steam priateľmi. Túto funkciu vynovená aplikácia Steam neponúka, avšak nie je to prekvapujúce, nakoľko Valve má pre tento účel samostatnú aplikáciu – Steam Chat pre Android a iOS.

Ak by ste mali záujem vyskúšať beta verziu novej mobilnej aplikácie, všetky potrebné informácie nájdete priamo na stránke Steamu.

Vynovená Steam aplikácia (2022)Zdroj: Roman Kadlec / TOUCHIT
Vynovená Steam aplikácia (2022)

Zdroj: Steam

Prečítajte si aj:

Značky: