Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Stefan Hornivius (53) prevzal funkciu prevádzkového riaditeľa spoločnosti ZKW Group GmbH dňa 28. augusta 2023.

Vo funkcii nahradil Wolfganga Muhriho, ktorý koncom augusta na vlastnú žiadosť zo spoločnosti odišiel. Hornivius má viac ako 25 rokov skúseností s riadením v automobilovom priemysle a súvisiacich odvetviach. Zastával vedúce pozície v spoločnostiach MAN, Siemens VDO (vedúci oddelenia kvality), Continental (vedúci oddelenia priemyselného inžinierstva), Leistritz (výkonný riaditeľ pre technológie) a NIDEC GPM (prevádzkový riaditeľ skupiny). Naposledy bol Hornivius generálnym riaditeľom spoločnosti Iskra Mehanizmi, ktorá sa špecializuje na mechatroniku.

Stefan Hornivius a Wolfgang MuhriZdroj: ZKW
Stefan Hornivius a Wolfgang Muhri

Stefan Hornivius sa môže oprieť o dlhoročné odborné znalosti v oblasti priemyselného inžinierstva a prevádzkovej dokonalosti, ako aj riadenia kvality a dodávateľského reťazca. Jeho predchodca Wolfgang Muhri prijme nové odborné výzvy. Muhri začal svoju kariéru v spoločnosti ZKW vo Wieselburgu v máji 2014 ako vedúci prevádzky. V rokoch 2016 až 2018 bol zodpovedný za závod ZKW Lighting Systems vo Wieselburgu ako generálny riaditeľ závodu. Naposledy bol ako prevádzkový riaditeľ spoločnosti ZKW Group GmbH zodpovedný za prevádzku vrátane nákupu, výroby a procesného inžinierstva a kvality. „Radi by sme vyjadrili úprimné poďakovanie Wolfgangovi Muhrimu za jeho vynikajúcu prácu, ktorou počas deviatich rokov významne formoval a úspešne rozvíjal spoločnosť ZKW v náročných časoch,“ hovorí Dr. Wilhelm Steger, generálny riaditeľ skupiny ZKW.

Stefan HorniviusZdroj: ZKW
Stefan Hornivius

ZKW v obraze

Skupina ZKW je špecialista na inovatívne prémiové svetelné systémy a elektroniku. Ako dodávateľ systémov je skupina ZKW globálne zastúpený partner automobilového priemyslu. Skupina vyvíja a vyrába za pomoci bystrých hláv a najmodernejších výrobných technológií komplexné prémiové osvetlenie a elektronické moduly pre medzinárodných výrobcov automobilov v súlade s heslom „Bright Minds. Bright Lights“.

K hlavným výrobkom patria výkonné a nákladovo efektívne kompletné LED systémy. Skupina ZKW má na celom svete spolu dvanásť závodov, ktoré sú inteligentne prepojené v oblastiach vývoja a výroby. Ku koncu roka 2022 zamestnával koncern okolo 10 000 zamestnancov a dosiahol celkový obrat vyše 1,4 miliardy eur.

V súlade s víziou spoločnosti „Priekopnícke prémiové osvetľovacie a elektronické systémy značky ZKW pre všetky koncepty mobility v rámci globálneho automobilového priemyslu“ je hlavným cieľom spoločnosti vyrábať tie najmodernejšie produkty najvyššej kvality a napredovať vo vývoji inovatívnych svetelných systémov. Vďaka vynálezom a inováciám prináša spoločnosť ZKW žiadanejšie, individuálnejšie, bezpečnejšie a energeticky efektívnejšie vozidlá.

Naše komplexné portfólio zahŕňa hlavné svetlomety a hmlové svetlá, zadné svetlá, smerovky, vnútorné osvetlenie a osvetlenie ŠPZ, ako aj elektronické moduly. Inovatívnym výrobkom od ZKW dôverujú pri svojich značkách renomovaní výrobcovia automobilov ako BMW (BMW, Rolls Royce), DAIMLER (automobily a nákladné vozidlá MERCEDES-BENZ), FORD (Lincoln, Ford), GEELY (Volvo, Polestar, Lynk & Co, Geely), GENERAL MOTORS (Buick, Chevrolet, Cadillac), Hyundai/KIA, JLR (Jaguar, Landrover), Stellantis (Opel, Citroen), RENAULT/NISSAN (Infiniti, Alpine), VGTT (Volvo Trucks, MACK) a VW (Porsche, Audi, Lamborghini, Bentley, Skoda, Seat/Cupra, VW, VW Commercial Vehicles, MAN, Scania).

Značky: