Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Softvérovo-konzultačná spoločnosť STENGL oznamuje spustenie 8. ročníka svojej bezplatnej IT akadémie pre IT špecialistov, v spolupráci s Goethe-Institut. Program je zameraný na zdokonalenie v nemeckom jazyku a rozvoj profesijných zručností, aby účastníkom otvoril lepšie pracovné príležitosti nielen v nemecky hovoriacich krajinách, ale aj v nemeckých spoločnostiach pôsobiacich na domácom trhu.

Cieľ akadémie

Akadémia poskytuje špeciálne navrhnutý, 3 mesačný vzdelávací program pre IT odborníkov, ktorí majú aspoň mierne pokročilú úroveň nemčiny (B1). Hlavným cieľom tohto projektu je rozvoj jazykových a komunikačných zručností všetkých uchádzačov, ktorí by si radi rozšírili svoje pracovné možnosti na medzinárodných projektoch nemecky hovoriacich firiem, pôsobiacich na našom trhu, prípadne v DACH regióne ( Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko).

Skvelá príležitosť pre IT špecialistov

Peter Žemba, sales director DACH spoločnosti STENGL hovorí: „Náš kurz nemčiny so zameraním na IT terminológiu je výnimočný tým, že otvára nové pracovné možnosti pre IT-čkárov a zároveň im dodáva sebavedomie pri rozhovoroch v nemčine. Mnohí absolventi sa stali mojimi priateľmi a spoločne na akadémiu spomíname veľmi pozitívne. Dôležité je, že naším cieľom nie je odvádzať IT špecialistov do zahraničia. Naopak, chceme im poskytnúť príležitosti tu, doma, vďaka expanzii nemecky hovoriacich firiem z DACH regiónu na náš trh.

Od svojho založenia v roku 2016, STENGL IT Akademie zaznamenala značný záujem, s viac ako 1200 prihláškami a cez 100 úspešnými absolventami kurzu IT nemčiny. V roku 2016 dostal tento projekt ocenenie PROKOP 2016 v kategórii Korporátna komunikácia. Tieto čísla poukazujú na vysoký záujem a potrebu IT profesionálov o zdokonaľovanie sa v nemeckom jazyku. „V poslednej dobe, IT špecialisti zaznamenávajú zvýšený záujem o ich schopnosti zo strany nemecky hovoriacich krajín. Ovládanie nemčiny sa tak stáva konkurenčnou výhodou, keďže na mnohých projektoch je, okrem angličtiny, požadovaná práve nemčina.“, dodáva Peter Žemba

Spolupráca s Goethe-Institut Slovensko umožňuje účastníkom získať prístup k vysokokvalitným jazykovým kurzom, ktoré sú zamerané na IT špecializáciu. Program je orientovaný na praktické využitie jazyka v profesijnom kontexte, s cieľom pripraviť účastníkov na reálne pracovné výzvy. „Kurz je úplne bezplatný, stačí mať chuť a zápal vzdelávať sa. Veľmi sa tešíme, že nás firma STENGL opäť oslovila a budeme môcť privítať účastníkov v dvoch prezenčných skupinách. Ukážeme im, že učiť sa po nemecky sa oplatí.“ dodáva Iveta Sládeková Ondrejková, vedúca jazykového oddelenia, Goethe- Institut Slovensko.

Výzva pre záujemcov

Vyzývame všetkých IT odborníkov, ktorí majú záujem o rozšírenie svojich jazykových schopností, aby sa prihlásili do tohto bezplatného unikátneho programu. Registrácia na 8. ročník je už otvorená, stačí vyplniť formulár na www.stenglakademie.sk.

Značky: