Používanie externej klávesnice a integrovanej na prenosných používateľov vyžaduje odlišný prístup. Hama Rossano je ultratenká klávesnica, ktorá sa podobá tej v prenosných počítačoch

keyHama

Nevýhodou bežných klávesníc, ktoré sa dodávajú k stolným počítačom, je ich veľkosť. Neraz aj veľkosť klávesov a občas tiež rozloženie klávesov. Práve tomu sa chce vyhnúť model Hama Rossano. Ide o klávesnicu v strieborno-bielom vyhotovení s dizajnom veľmi sa ponášajúcim na ten, ktorý je použitý u notebookov. Teda zmizli konečne hrubé a veľké klávesy. Na tretinovej výške klávesov sa píše podstatne lepšie a používatelia prenosných zariadení toto dobre vedia. Preto sme ocenili tento model. Navyše je tichá a tak po pripojení notebooku v kancelárii do režimu „stolného PC“ a externej klávesnice používateľ nemusí „presedlať“ na hlučnú a ťažkopádnu klávesnicu.

Rozloženie alfanumerických klávesov ako aj tých špeciálnych je presne podľa nepísaného štandardu, ktorý je roky zaužívaný Nie sú tu žiadne dizajnové výstrelky ani rušiace prvky. Jedinou výhradou je podľa nás menej vhodný font vo forme popisov. Ten mohol byť hrubší.

Pozitívne hodnotíme aj veľkosť a zvýšenú hrúbku medzerníka ako aj ostatných klávesov na spodnom riadku. Dostatočne veľké šípky a ich fyzické oddelenie od alfanumerického a numerického bloku je takisto výhodou. Rovnako tak segmentovanie F-kových klávesov na skupiny po štyroch.

Hama Rossano je veľmi dobre použiteľná klávesnica, na ktorú si nebudete musieť zvykať. Stačí pripojiť k USB, nepotrebujete dodatočne inštalovať žiadne ovládače, stačí už len používať.

Cena: 23,99 EUR

Zapožičal: Hama Slovakia

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.