ASUS M70AD je prvý desktop na svete, ktorý má integrovanú túto bezdrôtovú technológiu a nie je tu samoúčelne. Výrobca pridal aj patričnú softvérovú výbavu, a tak môžete napríklad po spárovaní s mobilom spustiť vami zadanú aplikáciu. Párovacia oblasť je na hornej strane, tu je zároveň aj nabíjacia podložka na bezdrôtové nabíjanie so štandardom Qi. Je to ďalšia zaujímavosť, ktorá sa zatiaľ tak často nevidí, no postupne sa rozširuje.

asus_vyd5_nowat

Strieborná kombinácia pozostáva z hliníka a plastu. Dizajnovo je počítač umocnený predným panelom, ktorý sa dá posunúť nadol, a tak odhalí prístupové porty a optickú DVD mechaniku. Tento panel má v spodnej časti podsvietenie, dá sa ale vypnúť cez dodávaný softvér k počítaču.

V ostatných prípadoch ide povedzme o klasický desktop. Je však prepracovaný do detailu a hodnotíme ho ako prémiový a zároveň dostatočne kompaktný stroj vo svojej kategórii. Ocenili sme aj použitie zdroja s oneskoreným vypnutím ventilátora. Ak teda vypnete počítač po hraní náročnej 3D hry, ventilátor vnútorné komponenty ešte niekoľko minút chladí. V kancelárskom využití je dostatočne tichý a ventilátor je počuť len pri vysokej záťaži a pri zapnutí počítača. Nevýhodu v oblasti hlučnosti vidíme v pevnom disku. Ten svojím neustálym pohybom hlavičiek paradoxne mierne otravuje. Nie je tu totiž nič, čo by bolo hlučnejšie. Testovali sme počítač na pracovnom stole, pod stolom disk počuť nebudete.

asus-m70ad-cz004s-2-big_ies1882262_vyd5_nowat

Softvérová výbava obsahuje Photo Express – zálohovanie fotografií cez NFC z vášho tabletu alebo telefónu. Rozpozná už zálohované obrázky a aktualizuje prenos len o nové. Ďalej je tu Quick Launch, pomocou ktorého spustíte jediným dotykom aplikáciu alebo webovú stránku. Cez Windows Login sa môžete do operačného systému prihlásiť so spárovaným zariadením cez NFC. Hardvérová výbava je založená na procesore Intel Core i7-4790 3,6 GHz, 16 GB RAM a 2 TB HDD (7200 ot./min.). V teste 3DMark 11 sme namerali 3436 bodov.

Cena: 1079 EUR
Zapožičal: ASBIS SK

Značky: