Kaspersky Lab uviedol bezplatnú aplikáciu Phound! pre Android. Dokáže rýchlo a jednoducho nájsť stratený smartfón alebo tablet.

Telefóny a tablety strácame pomerne často. Podľa výsledkov internetového prieskumu príde o mobilné zariadenie ročne 1 používateľ z 20 – či už vlastnou nešikovnosťou, alebo krádežou. Nie je preto prekvapením, že aplikácie, ktoré sľubujú nájdenie strateného zariadenia, sú v obľube. Apple ponúka oficiálne riešenie priamo v systéme iOS a túto funkciu dávnejšie zabudoval aj Google. Môžete ju vyskúšať napr. cez webové rozhranie.

V obchode Google Play však nájdete viacero nástrojov tretích strán a najnovším prírastkom je práve Phound!. Po nainštalovaní aplikácie si môžete skontrolovať svoje zariadenie cez profil na portáli MyKaspresky.com a v prípade jeho straty alebo odcudzenia ho jednoducho zablokovať. Aplikácia okrem toho umožňuje zariadenie lokalizovať pomocou GPS na mape, odfotiť miesto, kde sa nachádza, alebo odoslať správu, ktorá sa zobrazí na displeji.

Nechýba funkcia Alarm, ktorá spustí hlasovú notifikáciu a zariadenie je možné na diaľku aj uzamknúť alebo vymazať. Funkcie sú teda veľmi podobné tomu, čo ponúka zabudovaný nástroj od Googlu – ten zariadenie zobrazí na mape, prezvoní ho, uzamkne a zmaže.

Aplikáciu môžete zadarmo sťahovať v obchode Google Play.

Kaspersky_Phound (3) Kaspersky_Phound (2)Kaspersky_Phound (1)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit