Funkcia sa oneskorila.

Sygic priniesol v polovici októbra 2018 podporu pre funkciu CarPlay do svojej aplikácie Sygic Car Navigation. Funkcia bola prisľúbená aj pre Sygic GPS Navigáciu a s oneskorením prichádza v týchto dňoch.

Podpora pre CarPlay umožňuje spárovať iPhone s operačným systémom iOS 12 s vozidlom s technológiou CarPlay. Sygic sa následne zobrazí na dotykovej obrazovke vozidla.

Aktualizáciu na verziu 17.6.0 nájdete už v obchode App Store. Po spustení aplikácie sa v Sygic Store objaví položka Premium for CarPlay, ktorú si môžete v prípade záujmu zakúpiť za 39,99 eur.

Google Play

Sygic GPS Navigácia v App Store

CarPlay je platená funkcia, v obmedzenom režime funguje zadarmo

Na rozdiel od aplikácie Sygic Car Navigation, ktorá obsahuje CarPlay ako súčasť licencie, je CarPlay v Sygic GPS Navigácii voliteľnou platenou funkciou. 7 dní ju môžete využívať bezplatne a po uplynutí tejto doby sa mapa prepne do 2D a prestane fungovať hlasová navigácia. Základná navigácia bude stále k dispozícii. Všetky prémiové funkcie získate zakúpením licencie Premium for CarPlay.

Po prepojení aplikácie Sygic s platformou Apple CarPlay budete môcť v prípade prémiovej CarPlay licencie využívať tieto funkcie:

  • offline mapy
  • upozorňovanie na zmeny rýchlostných obmedzení
  • prediktívne plánovanie trasy, ktoré dokáže predvídať zhustenie premávky
  • asistenta jazdných pruhov, ktorý umožňuje vodičom bezpečnejšie sa radiť do jazdných pruhov
  • hlasovú navigáciu
  • aktuálne dopravné informácie v reálnom čase aktualizované každé dve minúty

Dôvod, prečo je CarPlay v prípade Sygic GPS Navigácie spoplatnená funkcia, je ten, že Sygic platí svojmu poskytovateľovi máp extra poplatky za zobrazovanie máp na displeji auta cez CarPlay.

Zdroj: Sygic

Prečítajte si aj:

Aplikácie Sygic už podporujú platformu Apple CarPlay. Pozrite si video (doplnené)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit