Sygic Travel pridáva do aplikácie a na web už aj stav verejnej dopravy. Dostaňte sa do cieľa čo najrýchlejšie

0

Sygic pridal do svojho cestovného plánovača údaje o verejnej doprave. Používatelia si tak odteraz môžu naplánovať cestu metrom alebo električkou v stovkách miest po celom svete. Nová funkcia pribudla na web Sygic Maps, ako aj do mobilnej aplikácie Sygic Travel pre iPhone a Android.

„Verejná doprava je dlhodobo najžiadanejším vylepšením nášho plánovača. Oceníte ju najmä v teréne, kde si v mobilnej aplikácii môžete jednoducho zobraziť trasu z vašej aktuálnej polohy do cieľa,“ uviedol Lukáš Nevosád, VP Travel spoločnosti Sygic. „Ďalšou možnosťou je naplánovať si trasu verejnou dopravou vopred a pridať si ju do itinerára budúceho výletu. Ak sa na cestu vydáte napríklad o mesiac, v aplikácii sa vám po pripojení na internet zobrazí aktuálne spojenie platné v danom čase,“ dodal Nevosád.

Sygic Travel pracuje s údajmi o verejnej doprave vo väčšine hlavných turistických destinácií v Európe (napr. v Bratislave, Prahe, Brne), Severnej Amerike (napr. v New Yorku, Washingtone D.C. a San Franciscu), Austrálii a na Novom Zélande. Na pridaní ďalších miest spoločnosť už aktívne pracuje. Údaje o verejnej doprave pochádzajú priamo od samotných destinácií, ktoré svoje cestovné poriadky zverejňujú vo forme open data. Aktualizácia týchto dát prebieha denne a zohľadňuje rôzne výluky a zmeny.

Ako to funguje?

Trasy verejnej dopravy sú k dispozícii v plánovači trás na webe Sygic Maps, ako aj v mobilnej aplikácii Sygic Travel. Keď si na mobile zobrazíte detail vybraného miesta, zobrazia sa vám aj informácie o najefektívnejšom spôsobe prepravy k nemu. Po stlačení tlačidla navigovať sa vám zobrazia jednotlivé trasy: autom, pešo a, samozrejme, aj verejnou dopravou, ak sú tieto informácie pre danú oblasť dostupné.

Okrem hromadnej dopravy dokáže Sygic Travel spočítať aj pešie trasy a poradí si aj s navigáciou pre vodičov. Na webe si používatelia môžu naplánovať cestu autom a potom ju jednoducho odoslať do GPS navigácie.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár