Spoločnosť Synology predstavila 4-šachtové zariadenie DiskStation DS423. Je to najnovší prírastok do radu Value určený pre domácnosti a malé podniky.

DS423 ihneď po zapojení ponúka rad užitočných funkcií – od zálohovania, cez správu súborov a ďalších médií, až po sprevádzkovanie sledovacieho systému na ochranu fyzického majetku.

Bezpečné, intuitívne a efektívne

Vďaka podpore maximálne 72 TB priestoru úložiska sú veľkosť a kapacita zariadenia DS423 ideálne pre zamestnancov pracujúcich z domu alebo pre malé firmy.

Zariadenie DS423 využíva operačný systém Synology DiskStation Manager (DSM) a ponúka tak ľahko použiteľné riešenie na organizáciu a ochranu dát, spoluprácu medzi rôznymi miestami a ochranu majetku prostredníctvom video dohľadu. Systém DSM využíva súborový systém Btrfs, ktorý ponúka automatické opravy súborov (ochranu dát pred poškodením) a vytvára snímky v časovom bode. To vám umožňuje vrátiť späť všetky neúmyselné alebo škodlivé zmeny v súboroch.

Synchronizácia a hybridné úložisko

Pomocou služby Synology Drive môžete zariadenie DS423 spravovať, zdieľať a synchronizovať dáta a mať k ním prístup odkiaľkoľvek z počítačov PC aj Mac a mobilných zariadení. Podniky so zamestnancami pracujúcimi z domu alebo geograficky rozsiahlymi prevádzkami môžu pomocou služby Drive ShareSync synchronizovať dáta medzi zariadeniami Synology na rôznych miestach a zabezpečiť tak vzájomnú spoluprácu celého tímu.

Využiť môžete aj cloudové riešenie. Služba Synology Hybrid Share umožňuje dáta ukladať do dátových centier Synology C2, pričom často používané súbory sa ukladajú do medzipamäte jedného alebo viacerých systémov Synology NAS. Medzi výhody patria menšie rozmery miestneho úložiska, spoľahlivá synchronizácia medzi viacerými miestami a rýchly miestny prístup rýchlosťou siete LAN.

Riešenie pre správu videa

Synology Surveillance Station je výkonný systém na správu videa (VMS), ktorý aktuálne chráni viac ako 500 000 lokalít po celom svete pomocou sledovania kamerami. Ponúka podporu protokolu ONVIF a viac ako 8300 overených IP kamier.

Pomocou moderného, konfigurovateľného rozhrania zariadenia DS423 môžete ľahko nastavovať a spravovať až 30 kamier. Integrované funkcie pomáhajú šifrovať, zálohovať a archivovať záznamy a zároveň záznamy nahrávať do cloudu pomocou voliteľnej služby C2 Surveillance. Služba Surveillance Station je škálovateľná a vhodná na nasadenie rôznych veľkostí – od malých firemných nasadení s niekoľkými kamerami až po rozsiahle nasadenia s tisíckami zariadení na stovkách miest.

Zariadenie DS423 je už k dispozícii u predajcov spoločnosti Synology na slovenskom trhu.

Zdroje: Synology

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.