Táto webová stránka vytvorí 3D model vašej tváre z obyčajnej fotografie

0

3D model si môžete vytvoriť aj vy.

Vedci z univerzít v Nottinghame a Londýne vytvorili nový algoritmus, ktorý dokáže vytvoriť trojrozmerný obraz z ľubovoľného dvojrozmerného obrázku, na ktorom sa nachádza tvár. Znamená to teda, že tento algoritmus môžete využiť na vytvorenie 3D modelu vašej tváre z hocakej vašej fotografie.

Vedci vytvorili webovú aplikáciu pomocou strojového učenia. Neurónovú sieť zdokonaľovali takým spôsobom, že ju nechali spracovať stovky rôznych fotiek s tvárami ľudí. Algoritmus následne pochopil, akým spôsobom má dvojrozmernú tvár natiahnuť do tretieho rozmeru a výsledok si môžete vyskúšať aj vy.

Aplikácia je dostupná na stránke www.cs.nott.ac.uk/~psxasj/3dme/index.php a za posledný týždeň do nej používatelia nahrali viac ako 20 tisíc fotiek. Pokiaľ nechcete nahrať svoju fotku, môžete si funkcionalitu webovej stránky otestovať použitím niektorej z vopred pripravených fotiek.

Webovú aplikáciu sme otestovali aj my

Zdroj: TheNextWeb

Prečítajte si aj:

Vyzeráte staro alebo mlado? Webová stránka vám povie

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>