Vyzeráte staro alebo mlado? Webová stránka vám povie

5

How Old Do I Look je webová aplikácia od Microsoftu.

Ak sa snažíte na základe fotografie určiť vek konkrétnej osoby, možnože vám pomôže webová stránka how-old.net. Tá totiž analyzuje tváre osôb na fotkách a snaží sa čo najpresnejšie určiť vek a pohlavie.

Hoci sú v niektorých prípadoch výsledky pomerne akceptovateľné, inokedy vám webový nástroj povie úplnú hlúposť. Ťažko povedať, či je dôvodom humorných situácií nedokonalý algoritmus alebo zlá kvalita (resp. nasvietenie) fotografie.

Webová aplikácia sa nachádza v štádiu demo a vývojári ju neustále vylepšujú. Aj napriek nedokonalostiam jej návštevu odporúčame. Na pár minút sa zabavíte. Dodajme, že nahraté fotografie nesmú mať veľkosť väčšiu ako 3 MB.

Webová aplikácia v tomto prípade svoju úlohu nezvládla :)

Webová aplikácia v tomto prípade svoju úlohu nezvládla 🙂

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

5 komentárov

  1. Pingback: Dokáže umelá inteligencia rozpoznať, čo je na obrázku? Otestujte ju | touchIT

  2. Pingback: VIDEO: Ako funguje aplikácia na odhad veku? | touchIT

  3. Pingback: Dokáže umelá inteligencia rozpoznať, čo je na obrázku? Otestujte ju | touchIT

  4. Pingback: Počítačové rozpoznávanie obrazu je už aj v biznise pre dospelých. Nájde vám modelku podľa nahranej fotky | TOUCHIT

  5. Pingback: Táto webová stránka vytvorí 3D model vašej tváre z obyčajnej fotografie | TOUCHIT

Pridaj komentár