Taxify, hlavná európska prepravná platforma mení svoj názov na Bolt a predstavuje nové logo. Premenovanie prichádza ako ďalší prirodzený krok podporujúci širšiu víziu spoločnosti a obsahuje nové meno a logo. Táto zmena prináša identitu značky v súlade so širšou víziou spoločnosti v oblasti dopravy, ktorá sa už rozšírila zo zdieľanej jazdy autami a motorkami na zdieľanie kolobežiek.

Roman Sysel, Country manager spoločnosti Bolt pre Českú republiku a Slovensko povedal: “Taxify bolo spustené pred piatimi rokmi s poslaním urobiť mestskú dopravu pohodlňejšou a cenovo dostupnejšou. Naším prvým produktom bolo riešenie taxi dispečingu, ktorý dal spoločnosti aj jej pôvodný názov.

Hoci sme v našej misii dosiahli pokrok, začali sme prerastať súčasti našej značky, vrátane názvu. Vzhľadom na našu ambíciu riešiť dopravné problémy v čoraz širšom rozsahu, chceme, aby značka odrážala budúcnosť spoločnosti a nie jej minulosť.

Naše nové meno „Bolt“ znamená rýchly a ľahký pohyb – presne to, aká by mala byť skúsenosť s presúvaním sa v meste, či už autom, kolobežkou alebo verejnou dopravou. Podčiarkuje aj našu vieru, že budúcnosť dopravy bude elektrická. “

Technologická spoločnosť založená v Estónsku dnes slúži 25 miliónom zákazníkov vo viac ako 30 krajinách sveta a stala sa lídrom v Európe a Afrike. Bola tiež prvou spoločnosťou, ktorá v jednej aplikácii priniesla zdieľanie jazdy a zdieľanie kolobežiek a v súčasnosti pracuje na rozšírení služby zdieľania kolobežiek v mnohých európskych mestách.

Nová značka sa bude počas nasledujúcich týždňov postupne prezentovať naprieč celosvetovým trhom. Používatelia nebudú musieť vykonať žiadne kroky, pretože aplikácia sa  aktualizuje automaticky.

O Bolt

Spoločnosť Bolt, predtým známa ako Taxify, je poprednou európskou prepravnou platformou zameranou na jednoduchšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie cestovanie v meste. Spoločnosť Bolt založil v roku 2013 Markus Villig. Je to jedna z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich prepravných platforiem v Európe a Afrike s investormi vrátane spoločnosti Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladateľa spoločnosti TransferWise Taavet Hinrikus. Bolt má 25 miliónov zákazníkov vo viac ako 30 krajinách sveta. www.bolt.eu

O generálnom riaditeľovi

Markus Villig je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Bolt (predtým Taxify). Spojil sa so svojím bratom Martinom (bývalý zamestnanec Skype), aby vybudoval prvú verziu aplikácie v roku 2013, keď mal 19 rokov. Markus bol najmladším generálnym riaditeľom v 30-člennom zozname Forbes Europe 30 a je najmladším zakladateľom miliardovej spoločnosti v Európe.

Značky: