TCL na CESe za obrovského zájmu médií z celého sveta predstavilo novú generáciu zobrazovacích panelov označenú ako Vidrian Mini-LED.

Takto vzniká zadné podsietenie

Takto vzniká zadné podsietenie

Nová technológia Vidrian Mini-LED prináša nový typ zadného podsvietenia, ktoré generujú polovodičové obvody a desiatky tisíc diód nanesené priamo do kryštalicky čistej sklenenej dosky substrátu.

Ako sme počuli na tlačovej konferencii, nástup OLED televízorov pre TCL neznamená ohrozenie. Ich nová generácia sa má kvalitou obrazu tejto technológii podobať a pritom môžu vyrábať televízory, ktoré budú pre koncového používateľa lacnejšie.

Nový televízor má samozrejme 8K rozlíšenie

Nový televízor má samozrejme 8K rozlíšenie

Táto technológia má priniesť do LCD LED segmentu úplne inú úroveň kontrastu, svietivosti a dlhodobého výkonu. Videli sme tento televízor na CESe naživo a potvrdzujeme vysokú úroveň kvality obrazu.

Je to samozrejme televízor s rozlíšením 8K. Dobre zobrazuje aj tmavé scény, s čím býval v prípade LED segmentu problém. To je už minulosťou.

Videli sme aj rýchle športové scény a novinka od TCL s tým nemá problém. Podľa vyjadrenia zástupcov TCL si tento televízor poradí aj pri nasadení vo veľmi svetlých priestoroch, to sme však na CESe nemali ako preveriť.

Tento televízor by sa mal dať použiť univerzálne pre odlišné skupiny používateľov. Vyrábať sa bude s veľkosťou uhlopriečky 65 a 75 palcov.

Miesto, kde sa tento televízor pre európsky a americký trh vyrába, nebolo zatiaľ potvrdené, ale myslíme si, že sa vyrába v Poľsku s tým, že komponenty sa dovážajú z Číny. Pritom TCL si riadi všetko pri výrobe tohto panelu.

V porovnaní s existujúcim procesom výroby LED LCD monitorov, ktoré využívajú tradičnú výrobnú technológiu dosiek s tlačenými plošnými spojmi, TCL vyvinulo postup, ktorý priamo zataví polovodičové obvody do substrátu z kryštálového skla. Výsledkom je vyššia účinnosť, väčšia svetelná presnosť s vyššia svietivosť.

Prečítajte si aj:

Exkluzívne: Ako sa vyrábajú moderné televízory (VIDEO TOUCHIT)

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.