Spoločnosť TCL predstavila rad smartfónov s technológiou NXTPAPER. TCL 40 NXTPAPER a TCL 40 NXTPAPER 5G sú prvé a jediné telefóny na svete, ktoré ponúkajú revolučné farebné matné displeje pripomínajúce papier. Na Slovensku bude v priebehu októbra dostupný model TCL 40 NXTPAPER za cenu 279 EUR s DPH.

Technológia farebného elektronického displeja, ktorý pripomína papier, sa nazýva TCL NXTPAPER a od svojho uvedenia na trh pred niekoľkými rokmi získala množstvo ocenení od spotrebiteľov aj médií. Doteraz ňou bolo vybavených niekoľko tabletov a notebookov TCL. Teraz ju ponúkajú aj dva nové smartfóny TCL NXTPAPER s operačným systémom Android.

Príjemnejšie prehliadanie s telefónmi TCL NXTPAPER

Najnovšie smartfóny s technológiou NXTPAPER ponúkajú vynikajúci komfort pre oči, čo dokazuje aj hardvérová certifikácia TÜV pre nízku úroveň škodlivého modrého svetla. Displej NXTPAPER navodzuje pri sledovaní obrazovky telefónu pocit ako pri čítaní z papiera. Obrazovka pritom zachováva pôvodné vyváženie farieb. Integrovaný snímač navyše automaticky upravuje jas a teplotu farieb na displeji v závislosti od času a prostredia tak, aby poskytoval vhodné vizuálne zážitky a mäkké svetlo v noci, čo zvyšuje celkové pohodlie pre oči.

Displej smartfónu sa neleskne a nie sú na ňom vidieť odtlačky prstov ako na bežných displejoch, pretože má matnú textúru pripomínajúcu papier. Vďaka tomu je čítanie vonku pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým. Plnofarebný elektronický displej je vybavený špeciálnym používateľským rozhraním NXTPAPER, ktoré používateľom ponúka možnosť výberu medzi farebným a čiernobielym zobrazením. 

Zábava a nespútaná kreativita – TCL 40 NXTPAPER

TCL 40 NXTPAPER má 6,78-palcový displej s rozlíšením Full HD+ a technológiou NXTPAPER. Obsahuje dva reproduktory a ponúka zvuk 3D boom pomocou technológie DTS, ktorý prináša vysokokvalitný audiovizuálny zážitok. Smartfón má 32Mpx selfie kamerku, ktorá jediným dotykom zachytí úžasné detaily a jedinečné pózy. Všestranný systém trojitého zadného fotoaparátu kombinuje 50Mpx hlavný snímač, 5Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 2Mpx makro snímač. Hlavný fotoaparát umožňuje zachytávať zábery krajiny, portréty aj komplexné detaily.

Písanie poznámok a náčrtov na displej pripomínajúci papier uľahčuje stylus T-Pen[1] , ktorý je voliteľným príslušenstvom telefónu TCL 40 NXTPAPER. Vďaka elegantnému 7,89 mm tenkému telu a štýlovému zadnému 2D krytu sa telefón pohodlne drží. Smartfón ponúka aj 256GB úložisko a 8 GB RAM v kombinácii s ďalšími 8 GB virtuálne rozšírenej RAM, čo je v tejto cenovej kategórii výnimočné.  Telefón preto zvládne aj rýchly multitasking aplikácií.

Príjemný multitasking – TCL 40 NXTPAPER 5G

Displej smartfónu TCL 40 NXTPAPER 5G je určený pre profesionálov, ktorí chcú byť neustále online. 6,6-palcový displej s rozlíšením HD+ využíva technológiu NXTPAPER, vďaka ktorej vyzerá ako papier. Užívateľské rozhranie NXTPAPER z neho robí ideálnu voľbu pre dlhšie čítanie alebo prácu s dokumentmi. Úložisko s kapacitou 256 GB dopĺňa 6 GB pamäte RAM, ktorá je rozšírená o ďalších 6 GB virtuálnej pamäte RAM. Telefón tak zvládne viacero úloh súčasne, ako aj efektívne kancelárske aplikácie, multimediálnu zábavu a mnoho ďalšieho.

Novinka ponúka všestranný zadný fotoaparát, ktorý kombinuje 50Mpx hlavný fotoaparát, 2Mpx hĺbkový snímač a 2Mpx makro snímač. Smartfón zaujme režimom AI Color Video. Ide o jedinečnú funkciu, ktorá vykresľuje pozadie videa čiernobielo a zachováva živé farby snímaného objektu. Predný 8Mpx fotoaparát zabezpečí kvalitné videokonferencie, ale uspokojí aj osobné potreby, vďaka čomu je zariadenie všestranným spoločníkom na prácu aj zábavu.

Dostupnosť a ceny

  • TCL 40 NXTPAPER: cena 279 eur, uvedenie na trh na Slovensku koncom októbra, balenie bude obsahovať aj pero T-Pen a flipové puzdro.
  • TCL 40 NXTPAPER 5G: 249 EUR, v Európe sa začne predávať v októbri, do ostatných krajín príde koncom roka 2023.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.