TCL prináša na slovenský trh nové QLED televízory C81 a C71

1

TCL Electronics predstavila na online tlačovke svoje dve nové produktové rady QLED televízorov C71 a C81. Obsahujú pokrokové technológie, sú cenovo dostupné a vďaka prémiovej kvalite a výkonu prinášajú jedinečné obrazové detaily.

Nové modely sú lokalizované pre slovenský trh a už sú u vybraných predajcov a distribútorov dostupné alebo sú dostupné v rámci predobjednávok. Na slovenskom trhu sa predávajú pod označením C815 a C715. Pred označením je ďalej uvedená veľkosť uhlopriečky v palcoch. Produktová rada C81 je dodávaná vo veľkostiach 75, 65 a 55 palcov, rada C71 potom 65, 55 a 50 palcov.

Nové produktové rady využívajú technológiu Quantum Dot a ponúkajú vizuálny zážitok vďaka realistickému obrazu aj zvuku. Nové televízory C81 a C71 podporujú Dolby Vision a rozlíšenie 4K HDR10+ pre vysoký jas a kontrast v sýtych farbách a jemných detailoch. Technológia Dolby Atmos prináša priestorový a precízny zvuk. Rada C81 navyše využíva prvotriedny zvukový systém ONKYO. Pri tejto rade je navyše pri veľkostiach 65 a 75 palcov použitá obrazovka so zobrazovacou frekvenciou 100 Hz. Pri veľkosti 55 palcov je potom použitá vlastná technológia MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) so softvérom zabezpečujúcim čistý obraz.

Zvukový systém, ONKYO

Zvukový systém, ONKYO

Televízory TCL C81 a C71 majú taktiež celý rad inteligentných funkcií, zahrnutých do vlastného ekosystému umelej inteligencie TCL AI-IN. Tieto funkcie prevratne menia potenciál televízorov vďaka optimalizovanému zvuku aj obrazu.

 

Najnovší operačný systém Android ponúka široké možnosti zábavy s využitím širokého spektra dostupných aplikácií. K dispozícii sú aj integrované služby Google Home a Assistant, hlasové ovládanie aj funkcie T-cast a Chromcast a kompatibilita so službou Alexa. Elegantný dizajn oboch produktových rád navyše v podobe televízorov znamená perfektný doplnok domácností a prináša farbistý a personalizovaný zážitok domáceho kina.

TCL C71

TCL C71

Cena pri produktovej rade C81 začína na 804 eur vrátane DPH (uhlopriečka 55 palcov, na slovenskom trhu pod modelovým označením TCL 55C815). Model s uhlopriečkou 75 palcov, teda TCL 75C815, sa predáva za 1829 EUR vrátane DPH. Cena pri produktovej rade C71 (TCL 50C715 s uhlopriečkou 50 palcov) začína na 659 eur. Model s uhlopriečkou 65 palcov, teda TCL 65C715, sa predáva za 987 eur vrátane DPH.

Pokročilá technológia

Nové produktové rady C71 a C81 využívajú technológiu Quantum Dot na zobrazenie miliardy unikátnych farieb a odtieňov v kvalite skutočného kina. Nové televízory TCL prinášajú technológie a zobrazenie v kvalite 4K HDR PREMIUM, HDR 10+ a Dolby Vision HDR. To sa prejaví v ohromujúcom jase, výnimočnom rozlíšení, živých farbách s výrazným ohraničením scén a čistým obrazom. Bezkonkurenčné podanie farieb prekonáva modely televízorov s LED alebo OLED obrazovkami. Nové produktové rady ponúkajú neuveriteľný kontrast a plné zobrazenie detailov aj v tmavých scénach. Používateľ sa môže tešiť z realistického obrazu, či už sa akcia odohráva v temnom prostredí alebo pod slnečnými lúčmi.

Kvalita obrazu v prirodzenom zobrazení

Modelový rad C81 pri veľkostiach 65 a 75 palcov používa obrazovky so zobrazovacou frekvenciou 100 Hz, ktoré dokážu zobraziť 100 obrazových políčok za sekundu a zabezpečia tak plynulejšie prehrávanie. Tieto modely sú v zobrazovaní dvakrát rýchlejšie než tradičné 50 Hz modely. Pri veľkosti 55 palcov je použitá vlastná technológia prepočítavacích algoritmov TCL MEMC, ktorá stabilizuje zobrazenie rýchlych scén a prináša ostrejší obraz.

Úchvatný priestorový zvuk

Obe nové modelové rady využívajú technológiu priestorového zvuku Dolby Atmos. Rad C81 má navyše špičkový zvukový systém ONKYO 2.1, ktorý používa reproduktory s predným vyžarovaním, a vlastný basový reproduktor na zadnej strane televízora. Tento systém optimalizuje audio zážitok a prináša zvuk v podobe veľkého kina.

Smart TV a pokročilé inteligentné funkcie

Nové produktové rady využívajú operačný systém Android 9.0 a služby Google Home a Assistant. Používatelia môžu ľahko využiť ovládanie hlasom a zadať viac než jeden milión povelov na ovládanie televízora, jeho funkcií ale aj ďalších kompatibilných zariadení domácej elektroniky. Nové modely sú kompatibilné taktiež so službou Amazon Alexa. Obe služby majú schopnosť sa učiť tým, ako často sú používané. Komfort používania je ďalej rozšírený o funkciu vlastnej platformy umelej inteligencie TCL AI-IN, ktorá umožňuje deep learning na inteligentnú optimalizáciu obrazu a zvuku a individualizované podmienky a spôsoby prehrávania. HandsFree ovládanie hlasom umožní vyššiu flexibilitu a pohodlie. Slovenčinu však zatiaľ nepodporuje. Prehrávať digitálny obsah na televízoroch AndroidTV je vďaka širokej ponuke aplikácií úplne jednoduché.

V ponuke sú na prehrávanie obsahu v rozlíšení 4K HDR medzi inými služby Netflix, Amazon Prime Video a YouTube. Ďalšie vlastnosti sú napríklad PIP (Obraz v obraze), účty pre viac používateľov a profily. Podpora aplikácií T-Cast a Chromecast umožňuje prehrávať obsah z mobilných telefónov a počítačov s OS Windows alebo Mac, iPhonov a smartfónov s Androidom.

Ďalšie technické špecifikácie

Nové produktové rady boli navrhnuté taktiež s ohľadom na hernú komunitu. Garantujú nízke hodnoty oneskorenia, len 10 ms a vysokú kvalitu zobrazovania pre požadovaný výkon s rýchlou odozvou. Nechýba prémiová obrazová kvalita. Hráči ocenia tri porty HDMI a dva porty USB 2.0 – pre maximálne pripojenie ovládačov a herných konzol. Inteligentný televízor by nebol kompletný bez diaľkových ovládačov. Produktový rad C81 prináša diaľkové ovládanie s možnosťou ovládania hlasom alebo klávesové skratky na prístup k hlavným aplikáciám. Ovládanie navyše podporuje službu Google Assistant.

Štíhly dizajn

Bezrámčekový dizajn pri radách C71 a C81 je previazaný s tenkým profilom a kvalitným dielenským spracovaním za využitia materiálov vrátane kovu, nielen pre vyššiu odolnosť ale taktiež eleganciu. Navyše sú obe rady kompatibilné s uchytením na stenu VESA. Rad C81 má centrálny trojbodový systém stojanu na postavenie televízoru, čo vytvára dojem vznášania sa v priestore, a umožňuje televízorom aj s veľkou uhlopriečkou efektne zapadnúť do rôznych interiérov aj pri obmedzenom priestore.

Produktový rad C71 má nastaviteľný stojan, ktorý umožňuje umiestiť veľký televízor v podstate kamkoľvek.  Nadčasový moderný dizajn pri oboch produktových radách C71 i C81 pozdvihne atraktivitu obývacích priestorov a perfektne doplní domácnosť.

Základné špecifikácie:

Rada TCL C81

 • Technológia Quantum Dot
 • Dolby Vision a Dolby Atmos
 • HDR 10+
 • Natívny 100 Hz displej (pro 75 a 65 palcov)
 • Audio systém Onkyo
 • TCL AI-IN
 • HandsFree ovládanie hlasom
 • Operačný systém Android
 • Full-Screen Design

Rada TCL C71

 • Technológia Quantum Dot
 • Dolby Vision a Dolby Atmos
 • HDR 10+
 • TCL AI-IN
 • HandsFree ovládanie hlasom
 • Operačný systém Android
 • Full-Screen Design

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Jeden komentár

 1. tie su TV su super, sice nie su take lacne, ako napriklad ten „chiQ“ alebo „xiaomi“ ale su super podla mna, ja mam z okay https://www.okay.sk/hladanie/?query=tcl 65″ a stal ma asi 500Eur, co nie je tak vela na 65″ TV, ale neni to ani mega super suma, z ktorej padnem na zadok.. ale zase na druhej strane som extremne spokojny

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>