Spoločnosť TCL Electronics (1070.HK), jeden z dominantných hráčov v globálnom odvetví výroby televízorov a popredná značka spotrebnej elektroniky, získala štyri prestížne ocenenia, ktoré udeľuje rešpektovaná asociácia EISA (Expert Imaging and Sound Association).

V kategórii “PREMIUM MINI LED TV 2022-2023” získal toto ocenenie televízor TCL Mini LED 4K TV 65C835. Ocenenie potvrdzuje vysokú kvalitu televízorov LCD. Medzi ocenenými produktami bol ďalej televízor TCL QLED TV 55C735 a soundbar TCL C935U 5.1.2ch. Získali ocenenie „BEST BUY TV 2022-2023“ respektíve “BEST BUY  2022-2023”. Ocenenia dokazujú, že produkty TCL sú asociáciou EISA vnímané kladne pre svoj obrazový aj zvukový výkon.

TCL ďalej získalo ocenenie EISA pro TCL NXTPAPER 10s za inováciu v oblasti tabletov. Tento tablet bol prvýkrát predstavený na veľtrhu CES 2022, kde získal ocenenie za šetrnú technológiu zobrazovania „Eye Protection Innovation Award of The Year“.

TCL Mini LED 4K TV 65C835 s ocenením EISA “PREMIUM MINI LED TV 2022-2023”

Odborníci na zvuk aj obraz asociácie EISA udelili ocenenie Premium Mini LED TV televízoru TCL 65C835. Ocenenie potvrdzuje vedúce postavenie značky TCL v tomto segmente. Televízor bol uvedený na európsky trh v apríli 2022.  TCL 65C835 s rozlíšením 4K má technológiu Mini LED TV a kombinuje QLED, Google TV a Dolby Atmos.

Produktový rad televízorov C835 je perfektným príkladom pokračujúceho vývoja technológie Mini LED, kedy predchádzajúca generácia tejto technológie s televízormi C825 získala ocenenie EISA “Premium LCD TV 2021-2022”. Nové televízory TCL Mini LED prinášajú jasnejší obraz so 100% objemom farieb v miliarde farieb a odtieňov. Televízor je schopný rozpoznávať prehrávaný obsah a poskytovať realistický obraz. Rad C835 vďaka technológii Mini LED poskytuje sýto čiernu v odtieňoch plných detailov. Zobrazenie je bez halo efektu. Tento rad má ďalej vylepšený pozorovací uhol a obrazovka neodráža okolie. Jas dosahuje hodnôt 1 000 nitov a vylepšuje zážitok zo sledovania televízie aj pri veľmi jasných okolitých svetelných podmienkach.

Televízory radu C835 vylepšujú zážitky z hrania hier a ponúkajú neuveriteľne nízku odozvu, technológie Dolby Vision a Dolby Atmos, Game Bar, technológie ALLM a VRR s podporou frekvencie zobrazovania 144 Hz. To všetko ocenia aj tí najnáročnejší hráči.

„Úspešný rad C835 je pre nás dôležitý a stále hľadáme, čo ďalšie môžeme vylepšiť tak, aby sme dosiahli užívateľský zážitok na ešte vyššiu úroveň. Zlepšili sme významne obraz a prinášame výkonné HDR renderovanie vďaka najvyššiemu natívnemu kontrastu s hodnotami vyššími než 7000 ku 1 pri hodnotách jasu 1 500 nitov bez nežiadúceho halo efektu a s vysokým objemom farieb. Veľmi si vážime hráčov hier a prinášame im technológie a funkcie, ako sú frekvencia 144 Hz, VRR, game bar a nastavenie Mini LED, ktoré neovplyvňuje herný zážitok. Tento rad je na platforme Google TV pre zábavu bez hraníc, a navyše podporuje Airplay pre prostredie Apple,“ hovorí Marek Maciejewski, riaditeľ pre vývoj produktov TCL v Európe.

„TCL pokračuje vo vývoji technológie zadného podsvietenia Mini LED s technológiou multizónového stmievania. Navyše je cena televízorov TCL 65C835 neodolateľná. Tento televízor s rozlíšením 4K nadväzuje na predchádzajúci model C825, ktorý taktiež získal ocenenie EISA. Má vylepšený pozorovací uhol a obrazovka neodráža okolie. To všetko pre jedinečný výkon zobrazenia. Oslnivý jas a farebné podanie v kombinácii so skvelým zobrazením čiernej a tieňov plných detailov pri prehrávaní v rozlíšení HDR s podporou HDR10, HDR10+ a Dolby Vision IQ. Televízor navyše prináša plnú kompatibilitu s hernými konzolami budúcej generácie. Zážitok zo sledovania tohto televízora je umocnený možnosťami platformy Google TV a zvukovým systémom Onkyo, ktorý prináša impresívny audio prednes pri tomto tenkom a atraktívnom televízore. 65C835 je ďalším jasným víťazom vytvoreným spoločnosťou TCL,“ hovoria porotcovia EISA.

TCL QLED 4K TV 55C735 s ocenením EISA “BEST BUY LCD TV 2022-2023”

Televízor TCL 55C735 dokladá, že značka TCL je uznávaná taktiež pre schopnosť dodávať produkty, ktoré ponúkajú jedinečnú hodnotu za vynaložené peniaze. Tento televízor bol uvedený na trh v apríli 2022 ako súčasť nového radu C pre rok 2022, využíva technológiu QLED, 144 Hz VRR a je na platforme Google TV. Prináša zábavu vo všetkých možných formátoch HDR vrátane HDR10/HDR10+/HLG/Dolby Vision a Dolby Vision IQ. Vďaka pokročilým funkciám umelej inteligencie sa tento televízor ľahko začlení do inteligentného domáceho ekosystému a prispôsobí sa okolitým podmienkam.

„S radom C735 prinášame najnovšie technológie v cenách, ktoré na trhu nájdete. Televízor je určený pre každého: milujete športové prenosy, potom získate perfektné zobrazenie pohybu na natívnom 120Hz displeji, milujete filmy, potom získate prístup ku všetkým streamovacím službám v reálnych farbách QLED a vo všetkých HDR formátoch, milujete hranie hier, potom získate 144 Hz, nízku latenciu, Dolby Vison a pokročilý game bar,“ hovorí Marek Maciejewski, riaditeľ pre vývoj produktov TCL v Európe.

„Inteligentne navrhnutý štýl televízoru TCL 55C735 je ľahké si zamilovať. Tento model má mnoho prémiových technológií TCL, a pritom si drží dostupnú cenu. Je to skvelá možnosť pre sledovanie filmov, športu a hranie hier. Kombinácia technológie direct LED a VA panelu Quantum Dot vytvára výkon pre mimoriadne kvalitné zobrazenie prirazených farieb a autentického kontrastu s dynamickým mapovaním. Navyše je tu Dolby Vision a HDR10+ pre optimálnu kvalitu prehrávania UHD formátu z disku alebo streamovacích služieb. Kvalita audia je ďalšou záležitosťou. Dolby Atmos rozširuje zvukové pole, ktoré prináša zvukový systém televízoru navrhnutý z dielne Onkyo. 55C735 je taktiež top triedou inteligentných televízorov vďaka platforme Google TV,“ hovoria porotcovia EISA.

Soundbar TCL C935U 5.1.2ch s ocenením EISA “BEST BUY SOUNDBAR 2022-2023”

TCL C935U s ocenením Best Buy Soundbar 2022-2023 dokazuje, že pohlcujúci zvukový prednes a najnovšie technológie nemusia byť vždy za vysokú cenu. Najnovší soundbar TCL 5.1.2 prináša všetko, čo užívateľ vyžaduje, vrátane dôrazných basov. Vstavané výškové reproduktory umožňujú priestorový efekt, akoby sa predmety vznášali nad hlavami divákov, a technológia RAY•DANZ zabezpečuje priestorové zvukové efekty po stranách. TCL C935U prináša špičkové technológie dostupné všetkým vrátane Dolby Atmos a DTS:X, Spotify Connect, Apple AirPlay, Chromecast a podporu DTS:Play-Fi. Soundbar ďalej podporuje pokročilé mobilné aplikácie, vrátane AI Sonic-Adaptation.

Navyše, všetky nastavenia sú teraz ľahko dostupné na LCD displeji s diaľkovým ovládaním, prípadne je možné soundbar ovládať hlasovo pomocou hlasových služieb pre televízory TCL, ako sú OK Google, Alexa atď.

„Vraciame sa späť s technológiou Ray-Danz s ešte väčšou silou vďaka novým meničom a subwooferu. Prinášame tucet nových technológií a funkcií vrátane DTS:X, priestorové kalibrácie a podpory Play-Fi. A je tu vzdialený ovládač a LCD displej pro lepší zážitok. Pre naozaj náročných používateľov navyše prinášame soundbar X937U, čo je verzia 7.1.4, ktorá má dva dodatočné predné, dohora vyžarujúce, bezdrôtové reproduktory,“ hovorí Marek Maciejewski, riaditeľ pre vývoj produktov TCL v Európe.

„Právne vo chvíli, keď si myslíte, že ste dosiahli koniec v dokonalosti soundbarov, objavíte, že je možné urobiť ešte viac. C935 spája bezdrôtový subwoofer s hlavnou lištou, ktorá je osadená akustickými výškovými reproduktormi pre Dolby Atmos a DTS:X. Navyše akustická technológia TCL Ray-Danz je jedinečným nástrojom pre zvuk filmu v TV. Basy majú silu, dialóg je robustný a zvukové efekty vytvárajú skutočný dojem. Konektivita soundbaru je vo svojej kategórii najlepší a kombinuje HDMI eARC pre nastavenie pri streamovaní s dedikovanými vstupmi pre ďalší hardvér a podporu 4K Dolby Vision. Ďalšou schopnosťou soundbaru sú streamovanie AirPlay, Chromecast a DTS Play-Fi a aplikácie pre automatickú kalibráciu. Soundbar ďalej umožňuje nastaviť zvuk ekvalizérom a vytvárať zvukové prednastavenie. Inovatívne sa javí aj vzdialené ovládanie v spolupráci s LCD displejom,” hovoria porotcovia EISA.

TCL NXTPAPER 10s s ocenením EISA “TABLET INNOVATION 2022-2023”

Tablet TCL NXTPAPER 10s bol predstavený na veľtrhu CES 2022, kde získal ocenenie „Eye Protection Innovation Award of The Year„. Tento inteligentný tablet o veľkosti 10,1“ ide nad rámec možnej ochrany zraku. Vďaka jedinečnému displeju s viacerými vrstvami je zobrazenie podobné bežnému papieru, čo potvrdzujú odborníci aj študenti. Tablet TCL NXTPAPER 10s odfiltruje škodlivé modré svetlo z viac než 73 %, omnoho viac než sú odvetvové požiadavky certifikácie TÜV Rheinland. Použitá technológia NXTPAPER je novou technológiou pripodobňujúcou zobrazenie ako tlač na bežnom papieri, ktorá vďaka kladeniu vrstiev displeja uchováva prirodzené farby, filtruje škodlivé modré svetlo a poskytuje jedinečné pozorovacie uhly na displeji bez odrazu okolia.

Tablet sa môže bez problémov používať taktiež pri náročných úlohách v režime multitasking alebo pri intenzívnom štúdium. Tablet NXTPAPER 10s je vybavený osemjadrovým procesorom, ktorý zabezpečuje výkon s rýchlou odozvou pre plynulé spúšťanie a prácu s predinštalovanými aplikáciami, pamäť tabletu je 4 GB ROM[1] a 64 GB RAM[2]. Operačný systém je Android 11. Batéria 8000 mAh[3] poskytne bezstarostné rutinné používanie v priebehu celého dňa. Mobilita tabletov je posilnená nízkou hmotnosťou, ktorá je len 490 gramov. Tablet NXTPAPER 10s uchváti užívateľov, ľahko sa drží a ovláda, má FHD displej o veľkosti 10,1″. Predná kamera 5 MP a zadná kamera 8 MP umožňujú nie len fotografovať, ale aj uskutočňovať video hovory.

Súčasťou tabletu je aj stylus a tablet navyše podporuje pero TCL T. Tablet TCL NXTPAPER 10s je skvelým pomocníkom pri vyhotovovaní poznámok pri štúdiu a otvára dvere ku kreativite pri kreslení či skicovaní. Optimalizovaný displej zobrazí umelecké počiny prirodzene a stylus kreslí plynule a bez problémov.

„Na prvý pohľad tablet TCL NXTPAPER 10s vypadá ako ďalší tablet so systémom Android. Ale ihneď po zapnutí si všimnete celkom odlišnej kvality zobrazenia vďaka displeju, ktorý prináša zobrazenie ako tlač na papieri. V tomto prípade TCL vytvorilo LCD displej s efektom skladby desiatich vrstiev, ktorý pomáha chrániť oči v priebehu dlhej doby používania a obmedzuje zaradenie displeja. Súčasne je zachovaná farebná presnosť, čo je ideálne pri použití pera pri kreslení či písaní. Bezstarostné používanie je posilnené batériou 8 000 mAh pre dlhú prevádzku. Tablet váži 490 g, čo je impresivne nízka hmotnosť pri zariadení s displejom o veľkosti 10,1 palca, teda 256 mm. Navyše má tablet NXTPAPER 10s dostupnú cenu, a TCL sa tak podarilo vyrobiť ideálny tablet pre všetky generácie,“ hovoria porotcovia EISA.


[1] Vlastná dostupnosť kapacity úložísk sa môže líšiť v závislosti na predinštalovanom softvéri.

[2] Možnosť 256 GB pomocou karty SD.

[3] Údaje o batérii na základe interného testovania. Vlastná výdrž sa líši v závislosti na rozsahu používania

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.