ThinQ je označenie pre inteligentnú technológiu spoločnosti LG, ktorú ste si určite všimli pri označení niektorých jej nových produktoch. Spoločnosť túto technológiu implementuje do ešte viac zariadení a budete o nej počuť čoraz častejšie. Čo vlastne dokáže? Vo videu si pozrite ako môže taká smarthome fungovať. A to na Slovensku, pozrieť si ho môžete aj vy.

Vďaka technológii ThinQ všetky domáce spotrebiče pracujú v súhre. Technológia ThinQ od LG predstavuje revolúciu v spôsobe, ako môže fungovať vaša domácnosť a jej cieľom je zlepšiť život

Kuchyňa, ktorá s vami spolupracuje

Vďaka ThinQ je možné nastaviť funkcie chladničky. Predstavte si, že budete mať večer párty, no nemáte na to veľa času. Už na diaľku s ThinkQ môžete zmeniť teplotu chladničky, podľa potreby rýchlejšie vychladiť nápoje, dať vyrábať viac ľadu, aby všetko bolo pripravené, až prídete domov. Po ceste domov kúpite na večeru pizzu pre priateľov, no nemusíte už čakať na príchod domov, kým sa rúra zahreje. Odkiaľkoľvek nastavíte predhriatie rúry pomocou svojho smartfónu a nemusíte čakať.

Naopak, keď ste na cestách môžete vybrať režim spánku na šetrenie energie. Funkcia Smart Grid navyše dokáže udržiavať maximálne nákladovo efektívnu úroveň spotreby energie, tak aby vám šetrila peniaze.

Povedzte svojej domácnosti, čo si prajete

Stačí ráno vstať a povedať: „Good Morning, Google,“ a všetko bude nastavené, ako si budete priať. Klimatizácia, televízor, čistička vzduchu, program aj vaša obľúbená hudba, všetko pripravené. S takýmto začiatkom dňa sa budete hneď cítiť lepšie. Vďaka rôznym režimom ako napr. prázdniny, príjemné prostredie, doma a preč môžete ľahko nastaviť spotrebiče, tak aby sa dalo vykonať všetko potrebné a zároveň sa šetrila energia. Svetlá sa môžu upraviť podľa vášho príchodu, rovnako ako správne načasovaná čistička vzduchu. Vďaka ThinQ môžete teraz zapnúť robotický vysávač v okamihu, keď ani nie ste doma, už či  pravidelne alebo keď vás to práve napadne. Dokonca môžete nastaviť čističku vzduchu, aby odstránila zvírený prach po detskej oslave, či vždy pred príchodom domov. Na zadávanie požiadaviek môžete okrem smartfónu využiť aj televízor a pýtať sa ho na rôzne informácie. Aké bude počasie, či potrebujete kabát, kde ste položili peňaženku, či ako sa volá herec vo vašom obľúbenom seriáli, čo večer dávajú, čo je na ostatných kanáloch. ThinkQ zatiaľ nevie po slovensky, rozprávať je teda ideálne po anglicky.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.