Technológie LED: Dlhšia životnosť sa musí premietnuť do iného prístupu k zárukám

0

LED osvetlenie mení všetky aspekty v oblasti osvetľovacej techniky vrátane vzťahov so zákazníkmi.

Dlhšia životnosť v porovnaní s konvenčnými svetelnými zdrojmi vedie k postupnému prijímaniu vyšších štandardov aj pri zárukách.

Spoločnosť Feilo Sylvania upravuje preto svoje už dnes nadštandardné podmienky záruky. Štandardom bude až päťročná záruka pri všetkých nových osvetľovacích telesách s LED a až šesťročná záruka u svojich vybraných typoch LED žiaroviek. Pri osvetľovacích telesách s technológiou LED od Feilo Sylvania bude platiť jeden rok na každých 10 000 hodín predpokladanej životnosti až do spomínaných piatich rokov pri produktoch s očakávanou životnosťou 50 000 hodín.

„Osvetlenie LED nastavuje novú latku v oblastiach úspory energie, životnosti a kontrolovateľnosti. V odbore nastáva čas prijať nové štandardy vyplývajúce z dlhšej životnosti. Súčasné záručné lehoty zastarali a nemali by sa používať pre technológie, ktoré sú vyvíjané na omnoho dlhšiu dobu,“ komentuje Simon Reed, viceprezident spoločnosti Feilo Sylvania pre región EMEA. „Dôležitý je aj parameter počtu hodín na ktoré je odhadovaná životnosť svietidla, pretože ten bude rozhodujúci pre dĺžku záruky,“ vysvetľuje Reed.

Nové záruky sú platné od dátumu faktúry a zákazníkom stačí predložiť doklad o nákupe. Nárok plynúci zo záruky je potrebné vždy uplatniť písomne, konkrétne e-mailom miestnej pobočke Feilo Sylvania a to do 30 dní.

LED žiarovky

Záruka spoločnosti Feilo Sylvania na žiarovky začína rovnako dátumom na faktúre a vyprší po uplynutí počtu hodín svietenia, alebo rokov životnosti, podľa toho, čo nastane skôr. Krytie v rámci záruky závisí od konkrétneho modelu. Žiarovky RefLED a ToLEDo sa teraz napríklad dodávajú so zárukou troch rokov alebo 12 000 hodín svietenia, na žiarovky RefLED + a ToLEDo + je záruka o rok dlhšia, alebo 16 000 hodín svietenia. Žiarovky, ktoré môžeme označiť ako najlepšie vo svojej triede – RefLED Superia, RefLED Coolfit, ToLEDo Superia a RefLED+ AR111 majú najdlhšiu – šesťročnú záruku (respektíve 24 000 hodín svietenia).

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár