V redakcii máme radi dvojkolesové stroje a kolobežka je veľmi šikovný dopravný prostriedok. Požičali sme si elektrickú kolobežku známej značky INOKIM, konkrétne model OX vo verzii S. Nie je to lacná záležitosť, ale umožňuje vám pohybovať sa po meste skoro tak, ako keby ste šli autom. Pritom dopravné zápchy pre vás jednoducho neexistujú. Farba kolobežky je čierno-oranžová a telo je vyrobené z hliníka.

INOKIM OX S

INOKIM OX S

Kolobežka má veľmi netradičný dizajn a parametrovo je postavená tak, aby splnila sen o doprave na väčšiu vzdialenosť. Vďaka patentovanému kyvnému uchyteniu kolies iba z jednej strany vyzerá z každého uhlu trochu inak. A to si veru každý všimne. Tento unikátny dizajn ale nie je iba o výzore – kolobežka dokážete zmeniť svetlú výšku pomocou zmeny uhlu kyvného uchytenia, takže zvládne aj pohyb v teréne. Nieje to len prostriedok na dopravu na asfaltkách, pokojne s ním môžete jazdiť aj po teréne. V podstate je to SUV kolobežka Je to také univerzálne SUV medzi kolobežkami! Jazdenie na OX S je ako surfovanie po cestách.

INOKIM OX S kombinuje vysoký výkon, stabilitu, efektivitu a štýl. Používa až 57,6V 20,8Ah Li-Ion batériu (celková kapacita je 1200Wh), tichý motor, nový regulátor výkonu, systém zvyšujúci stabilitu pri brzdení, kvalitné osvetlenie, dojazd vyše 60 km. Dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť až 45 km/h. Výkon motora je pri rozbehu 1300 W a stabilne dodáva 800 W. Motor sa nachádza v náboji zadného kolesa. Prirodzene, nie je to kolobežka do jednej ruky, jej hmotnosť je 28 kg, rozmery sú 1200 × 580 × 580 mm. Ako sme si overili, zvládne aj tvrdšie zaobchádzanie. povolená hmotnosť jazdca je až 130 kg.

Nabíjanie kolobežky INOKIN OX S

Nabíjanie kolobežky INOKIM OX S. Dĺžka nabíjania je do 7 hodín

Nevadí jej dážď, dá sa s ňou bezpečne jazdiť v noci, je efektnej osvetlená. Podvozok je výškovo nastaviteľný a na brzdy sa môžete spoľahnúť. Podvozok je navyše odpružený, práve preto prejdete aj po hrboľatom teréne. Obe kolesá sú 10-palcové a plnené vzduchom, preto pomáhajú k celkovému odpruženiu. Dojazd 60 km samozrejme nedosiahnete, ak pôjdete stál na plný plyn. Vtedy počítajte tak s 35 km, veľa závisí od terénu a hmotnosti jazdca. Naopak, pri extra úspornej jazde sa môžete dostať aj výraznejšie nad 60 km. Doba nabíjania celkom vybitej batérie do 100 % je takmer 7 hodín.

Takýto slabučký terén si INOKIM OX S ani nevšimne

Takýto slabučký terén si INOKIM OX S ani nevšimne

Celkovo ide o luxusnú SUV kolobežku, na ktorú sme si aj my radšej nasadili prilbu. Verte, že je to bezpečnejšie. Výhodou je, že predajca poskytuje aj servis a tak môžete kolobežku prevádzkovať dlhodobo.

My sme mali k tejto kolobežke navyše požičanú aj tašku na príslušenstvo, sem sa zmestí celá nabíjačka a na volante sme mali namontovaný aj extra stabilný držiak na mobil.

Pri prevádzkje máte tri rýchlostné stupne, ktoré sa dajú ešte v menu detailne nastaviť. Na displeji vidíte aj aktuálnu rýchlosť a kapacitu batérie. Inak je celkom zaujímavé predbiehať osobné autá na ceste, kde je rýchlosť obmedzená na 40 km/h. Len pozor na to, že na slovenských cestách to legálne nie je.

Cena: 1999 eur

Zapožičal: Voltride.sk

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.