Reproduktor pre náročnejších poslucháčov a navyše v tradičnom audiofilskom dizajne, taký je Kugel.

Zaberie viac miesta, no zvukovo je úplne niekde inde, než malé „chrastítka“. Ide o stereo zostavu do obývačky, ktorá ozvučí veľkú miestnosť. Pripojiť sa k nim môžete cez Bluetooth, optický vstup alebo cez 3,5 mm audiokonektor. Na strane reproduktora sú RCA vstupy, na opačnej strane kábla máte 3,5 mm audio jack. Základné ovládanie je priamo na jednom z reproduktorov, v balení je navyše malé diaľkové ovládanie.

Ovládacie prvky umožnia zmenu vstupu z bezdrôtového režimu na linkový vstup a sú tu aj tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Úprava basov a výšok vyhradená pre dve samostatné tlačidlá nám nefungovala, resp. sme nebadali nejakú zmenu zvuku. Pri bezdrôtovom ani linkovom spojení. Zloženie meničov je vo dvojici 1-palcového výškového vo vrchnej a 6,5-palcového basového v spodnej časti.

Spodný menič je chránený plateným vzorom z umelého vlákna. Kto má v obľube odokryté reproduktory, nemusí sa obávať ich poškodenia. Na výrobu šasi použil výrobca materiál HDAA, čo je zmes polyméru a dreva zlisovaných do pevných dosiek. Ide o pevnú konštrukciu s vyššou hmotnosťou. Po tejto stránke nemáme reproduktorom čo vytknúť. Sú pevné a celkovo dobré spracovanie vyzerá nielen dobre, ale aj zabráni nežiaducim rezonanciám.

Zvukovo podávajú reproduktory veľmi dobrý stereo zvuk. S dôrazom na detaily, ktoré od takto konštruovaného systému očakávate. Silné basy sú značne dynamické a výrazné sú aj stredy. Výšky možno o niečo menej, malá úprava ekvalizérom vyriešila našu požiadavku reprodukcie.

Podstatné je, že reproduktory ponúkajú stabilnú reprodukciu a nemusíte robiť časté zásahy do úpravy zvuku cez ekvalizér. Občasným úpravám sme sa nevyhli a bolo ich minimálne. To nie vždy býva pri takto veľkých modeloch zvykom.

Celkový výkon zostavy je 140 W s frekvenčným rozsahom 40 ÷ 20 000 Hz.

Hodnotenie:

+ pevná konštrukcia, žiadne rezonancie, možnosti prepojenia, Bluetooth 4.0, stabilita prejavu, čistý zvuk
– žiadne podstatné

Cena: 249,99 EUR
Zapožičal: Nedis

Prehľad parametrov a hodnotenia testovaného reproduktora:

Označenie reproduktora / Technické parametreThonet & Vander Kugel Bluetooth
Typ2.0
Aux ináno
Bluetooth4.0
Výstup na slúchadlánie
NFCáno
Telefonovanienie
Slot na microSD kartunie
Ovládaniediaľkové ovládanie, vstupy, hlasitosť, zvuk
Výdrž na akumulátor [hod.]N/A
VyhotovenieHDAA doska

Tento článok vyšiel aj v tlačenom novembrovom vydaní TOUCHIT č. 9/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Lamax Beat Sphere SP-1: Hudobný prehrávač do vrecka

10.0 Kvalitný zvuk

Thonet & Vander Kugel Bluetooth ako stereo zostava s kvalitným zvukom uspokojí náročnejších poslucháčov. Na ozvučenie obývačky je to ideálna zostava. Získate prekvapivo dynamické basy a čistý zvuk.

  • Kvalita zvuku 10
  • Výbava 10
  • Pomer cena / výkon 10
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.