Tieto iPhony už pravdepodobne nedostanú aktualizáciu na iOS 15

2

Apple sa pýši dlhoročnou softvérovou podporou svojich iPhonov.

Spoločnosť Apple má možnože zopár nedostatkov, ktoré by sme jej vytkli, avšak jedna vec sa jej musí nechať. A to je softvérová podpora pre staršie modely. Apple je v tomto smere bezkonkurenčný.

Tohtoročný iOS 14 je k dispozícii aj pre päť rokov starý rad telefónov iPhone 6s a 6s Plus. Možno práve tak dlhá podpora odrádza používateľov siahnuť po novšom modeli. Podľa zahraničného zdroja The Verifier však bola táto aktualizácia pre iPhony z roku 2015 posledná.

Ak sa tak stane, dá sa predpokladať, že o podporu rovnako príde aj pôvodný iPhone SE z roku 2016. Hoci je telefón o rok novší, pod kapotou nájdeme rovnakú hardvérovú výbavu ako pri iPhonoch 6s a 6s Plus.

Bez ohľadu na to, päťročná softvérová podpora je na trhu so smartfónmi výrazne nadštandardná. Väčšina telefónov s Androidom ponúka maximálne dvoj až trojročnú podporu z hľadiska nových verzií operačného systému.

Autor: Oliver Šuba

Zdroj: The Verifier

Prečítajte si aj:

iPhone 12 Pro vs. iPhone 11 Pro: Všetko, čo potrebujete vedieť + fototest

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

2 komentáre

  1. Občas mi tie články prídu „dosť mimo“ jediné čomu verím sú osobné názory Ondreja Macka. Aspoň to tak, že on si myslí a nepreložil “ niečo odniekiaľ“ Trochu sklamanie….celkom sa dá veriť článkom týpka čo píše o Apple…tam aspoň vidím, že ten Apple žere.. no nič držím palce…niekedy je kvalita viac …než kvantita …kludne si na dobrý článok počkám 1 – 2 dni …nemusím mať 24 hodinové reporty :)))

Pridaj komentár