Tip na darček: super obraz s OLED panelom

0

Ak si chcete vychutnať kvalitný obraz vo filme, potom je tu LG televízor s OLED displejom. Z ponuky LG je model OLED 55B7 najpredávanejší, má totiž dobrú cenu a optimálnu veľkosť displeja. Technológia stmievania pixelov zaistí zobrazenie dokonalej čiernej bez úniku svetla a ponúka obrovský kontrastný pomer. Preto tento televízor umožňuje výbornú reprodukciu čiernych odtieňov a dáva vyniknúť farbám. Oceníte to napr. pri sledovaní napínaných filmov v noci. Do vašej obývačky prinesie tento televízor verné, ale nie presaturované farby.

LG OLED 55B7 využíva 10-bitový zobrazovací panel a 10-bitové spracovane farieb. Obraz môžete sledovať v širokom pozorovacom uhle, nie je potrebné, aby ste sedeli priamo pred televízorom. Z hľadiska podpory technológií je tu Active HDR a Dolby Vision – využijete tak filmy s podporou HDR10, HLG, ale aj Advanced HDR od spoločnosti Technicolor. Zvuk z televízora je s akustickým výstupom 40 W, podporovaná je technológia Dolby Atmos.

Jeho dizajn je tenký, zboku je displej takmer neviditeľný. Hrubšia je len spodná časť, kde je umiestnená elektronika a reproduktory. Podstavec je v efektnej striebornej farbe, displej je úplne plochý.

Televízor môžete samozrejme využiť aj ako SmartTV, operačný systém je WebOS 3.5. Využiť sa dá aj čarovné diaľkové ovládanie, ktoré funguje podobne ako kurzor myši na počítači. Jednoducho prepojíte televízor a mobilný telefón, spustíte napr. YouTube alebo HBO GO.

Cena: 1919 EUR
Zapožičal: LG Electronics

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>