Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová séria bicyklov BMW Exploro ukazuje, že bavorská automobilka presúva svoje zameranie na potešenie z jazdy na dvoch kolesách vo výnimočne širokom spektre možností.

Automobilka BMW spojila svoje sily s dlhoročným výrobcom bicyklov 3T, aby vytvorili tri typy bicyklov pre nespočetné množstvo možností použitia. Spoločná niť prechádzajúca trojicou strojov predstavuje unikátne spojenie najmodernejších technológií a progresívneho dizajnu. Zákazníci si môžu vybrať spomedzi gravel biku, cestného bicykla alebo mestského bicykla, pričom každý z nich ponúka aj verziu s elektrickým motorom.

Vďaka svojmu vizuálne výraznému dizajnu a vysokokvalitným komponentom stelesňujú všetky nové modely špeciálnej edície vášeň pre výkon a prémiovú kvalitu, ktorou sa vyznačujú bicykle značky BMW od úplných začiatkov. Všetky bicykle majú celokarbónový rám dostupný v šiestich veľkostiach.

Hydraulické kotúčové brzdy, 12-stupňová prevodovka a na želanie elektromotor plne integrovaný do náboja zadného kolesa

Elektronické bezdrôtové 12-rýchlostné radenie Rival AXS od SRAM má za následok ostré a presné radenie prevodových stupňov a priestor pred jazdcom bez prekážajúcich káblov. Jasný a elegantný dizajn rámov z uhlíkových vlákien s moderným dvojfarebným lakovaním podčiarkuje vedenie hadičiek k hydraulickým kotúčovým brzdám vo vnútri rámu. Zatiaľ čo spodná časť rámu, od stredovej konzoly až po výšku sedlovej rúrky, má tmavší farebný odtieň, horná rúrka a horné časti sedlovky a vidlice upútajú pohľad svetlejším tónom.

So 40-zubovým ozubeným kolesom a rozpätím kazety od 10 do 44 zubov poskytujú prevody vždy ideálny pomer na strmé stúpania alebo rýchle rovné cesty. Hydraulické brzdy SRAM Rival so 160-milimetrovými kotúčmi generujú výraznú brzdnú silu. Elektrifikované verzie bicyklov, z ktorých každá využíva elektromotor Mahle X20 v náboji zadného kolesa, poskytujú extra dávku výkonu. Úplná integrácia systému a nízka hmotnosť elektromotora dodávajú e-bicyklom BMW Exploro vzhľad takmer identický s dizajnom ich klasických súrodencov.

Ideálne bicykle BMW na štrk, cestu a voľný čas

Model BMW Exploro Gravel bude vďaka 27,5-palcovým hliníkovým kolesám, pneumatikám Pirelli Cinturato Gravel, sedlovke z uhlíkových vlákien, sedlu Selle Italia Model X Superflow a riadidlám pretekárskeho bicykla z uhlíkových vlákien ako doma na každej štrkovej trati. Nevyrušia ho však ani cesty so spevneným povrchom. Elektrickú asistenciu pri pedálovaní poskytuje jazdcom na modeli BMW Exploro Gravel electric elektromotor diskrétne integrovaný do náboja, ktorý dokáže pomocou energie z 350 Wh batérie poháňať bicykel na veľké vzdialenosti.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre BMW Exploro Road, si užijú výnimočnosť na asfaltových povrchoch. Jeho 28-palcové kolesá z uhlíkových vlákien, plášte Panaracer GravelKing Slick pripravené na bezdušové použitie, aero sedlovka, sedlo Selle Italia a riadidlá pretekárskeho bicykla z uhlíkových vlákien udržujú extrémne nízku hmotnosť a otvárajú dvere k vyšším rýchlostiam. Model BMW Exploro Road Electric sľubuje oproti ostatným elektrifikovaným súrodencom výraznú úsporu hmotnosti vďaka menšej batérii (tesne pod 250 Wh), no ponúka aj o niečo kratší dojazd.

Pre tých, ktorí hľadajú dvojkolesové riešenie na dochádzanie, nákupy a výlety za voľným časom, je BMW Exploro Urban. Agilný bicykel do mestského prostredia, ktorý spája svižné 27,5-palcové hliníkové kolesá s plochými riadidlami a pohodlné sedlo Brooks Cambium. Verzia BMW Exploro Urban electric medzitým vďaka efektívnej asistencii pri pedálovaní, ktorú poskytuje elektromotor Mahle X20 umiestnený v náboji spolu s 350 Wh batériou, vyniká aj na dlhšie vzdialenosti.

Všetkých šesť bicyklov BMW Exploro je teraz k dispozícii u špecializovaných predajcov a za nasledovné odporúčané ceny v Nemecku:

BMW Exploro Gravel – 4 999 eur

BMW Exploro Gravel electric – 7 999 eur

BMW Exploro Road – 5 999 eur

BMW Exploro Road electric – 8 999 eur

BMW Exploro Urban – 4 999 eur

BMW Exploro Urban electric – 7 999 eur

Značky: