Vianočné nákupy sú v plnom prúde a možno premýšľate, čím obdarovať vašich najbližších. Investícia do starostlivosti o zdravie, sa vždy vyplatí.

V redakcii sme vyskúšali kombináciu zariadení na  dentálnu starostlivosť – sonickú zubnú kefku Tesla TS2000 Deluxe a ústnu sprchu Tesla Flosser FS200.

Sonická zubná kefka Tesla TS2000 Deluxe

Tesla TS2000 Deluxe nás zaujala na prvý pohľad svojím dizajnom. Jej telo je vrúbkované, čo podporuje celkový neopozeraný vzhľad a navyše sa vďaka nemu aj dobre drží v ruke. V balení sú okrem tela zubnej kefky aj dve čistiace hlavice, cestovné puzdro a káblik USB na USB-C.

Sonická zubná kefka TeslaZdroj: TOUCHIT
Sonická zubná kefka Tesla

Ponúka až štyri režimy čistenia (jemný, starostlivosť o ďasná, štandardný čistiaci režim a režim bielenia zubov. Pri každom režime je možné zvoliť si aj intenzitu kmitania. Kefka má vstavaný dvojminútový časovač, ktorý vás v tridsaťsekundových intervaloch upozorní, aby ste začali čistiť ďalší zo štyroch segmentov chrupu. O tom, ako si správne čistiť zuby, sme písali v našom článku.

O sonické kmitanie sa stará vstavaný výkonný motorček, ktorý dokáže vyvinúť až 42-tisíc kmitaní za minútu. Poháňa ho 1500 mAh batéria, ktorá vydrží po úplnom nabití až tridsať dní prevádzky (dvakrát denne v štandardnom režime). Nabijete ju cez priložený káblik. Výrobca udáva odolnosť kefky na úrovni IPX7.

Sonická zubná kefka TeslaZdroj: TOUCHIT
Sonická zubná kefka Tesla

Zubnú kefku môžete vďaka Bluetooth konektivite spárovať so svojím smartfónom, cez aplikáciu Tesla smart. V nej potom uvidíte aj stav nabitia batérie, môžete si zvoliť čistiaci režim a zároveň využiť sprievodcu správnym vyčistením zubov.

Motivujúce je tiež sledovať výsledky čistenia a napĺňať tak denník so záznamami o čistení. Vysoký výkon tejto zubnej kefky určite pocítite. Kefka sa predáva v rôznych farebných prevedeniach.

Cena zubnej kefky: 45,50 € za verziu Deluxe (biela a čierna), v ponuke sú aj prevedenia bez puzdra za 37,90 € (rôzne farby)

Zapožičal: Datacomp.sk

Sonická zubná kefka TeslaZdroj: TOUCHIT
Sonická zubná kefka Tesla

Ústna sprcha Tesla Flosser FS200

Pre ešte lepšiu dentálnu hygienu je ideálne skombinovať pravidelné čistenie sonickou kefkou aj s ústnou sprchou.

Tesla Flosser FS200 je kompaktná ústna sprcha, ktorú si ľahko zbalíte aj do príručnej batožiny. V jej hornej časti nájdete tri tlačidlá. Jedno z nich slúži na zapnutie, druhé na prevádzku a tretie na voľbu režimov čistenia. K dispozícii sú až tri čistiace režimy (jemný, štandardný a silný). Ak s používaním ústnej sprchy zatiaľ nemáte skúsenosti, určite aspoň pri prvých čisteniach použite jemný mód a postupne môžete na intenzite pridávať.

Ústna sprcha TeslaZdroj: TOUCHIT
Ústna sprcha Tesla

V spodnej časti je nádržka s kapacitou 200 ml, ktorá sa plní otvorom zhora. Na čistenie používajte vlažnú vodu, prípadne v kombinácii s ústnou vodou. Tú dolievajte až po napustení čistej vody, aby ste sa vyhli speneniu.

Na výber sú až štyri typy čistiacich trysiek.  Štandardná tryska je na hĺbkové čistenie, ortodontická odstraňuje povlak a zvyšky jedla aj zo zubného strojčeka, parodontálna je vyvinutá na starostlivosť o ďasná (aj pre pacientov s parodontálnym vreckom) a nadstavec na čistenie jazyka. Každá z hlavíc sa dá otáčať v smere 360-stupňov, aby ste dosiahli aj na ťažko dostupné miesta.

Ústna sprcha TeslaZdroj: TOUCHIT
Ústna sprcha Tesla

Ústnu sprchu poháňa vstavané čerpadlo, ktoré je napájané 1000 mAh batériou. Nabijete ju cez priložený USB-C káblik. V prevádzke vydrží až tridsať dní v štandardnom režime pri použití jedenkrát denne po dobu jednej minúty.

Pri čistení ústnou sprchou by ste sa mali zamerať najmä na čistenie miest, kam sa zubná kefka bežne nedostane. Dobre vyčistí medzizubné priestory a ocenia ju aj nositelia zubných strojčekov či ľudia, ktorí majú zubné náhrady.

Tesla Flosser FS200 sa predáva v dvoch farebných vyhotoveniach, bielej a čiernej.

Cena ústnej sprchy: 37,90 €

Zapožičal: Datacomp.sk

Ústna sprcha TeslaZdroj: TOUCHIT
Ústna sprcha Tesla

Prečítajte si aj:

Tomas Buransky

Tomas Buransky
Mám rád nové veci a preto je skvlelé, že vďaka mojej práci sa môžem venovať marketingu v spojení s tými najnovšími technológiami.