Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V podobe priestorov BMW Motorrad Welt vytvára divízia BMW Motorrad prvýkrát vo svojej 100-ročnej histórii svoj vlastný svet zameraný na zážitky so všetkým, čo súvisí so značkou a s jej motocyklami.

Miesto nebolo vybrané náhodne. Nachádza sa priamo v srdci výroby BMW Motorrad v areáli závodu Berlín-Spandau. Presne tam, kde sa motocykle značky BMW vyrábajú od roku 1969. Za historickou tehlovou fasádou na Julius Tower v Spandau sa skrýva rodisko motocyklov BMW. BMW Motorrad Welt nájdu záujemcovia po otvorení 28. septembra 2023 v rovnako historickej pamiatkovo chránenej budove postavenej v rokoch 1914 až 1917.

BMW Motorrad Welt: Domov značky

„BMW Motorrad Welt vytvára našej značke domov priamo tam, kde v Berlíne vznikajú motocykle. BMW Motorrad Welt bude naším novým domovom značky. Na ploche približne 1 000 metrov štvorcových vytvárame plnohodnotný zážitok so značkou, ktorý vysoko emotívnym, vzrušujúcim a živým spôsobom spája BMW Motorrad so svojou komunitou, verejnosťou a zamestnancami. Návštevníci tu objavia aj jedinečné exteriérové, interiérové a interaktívne prezentácie produktov BMW, či gastronomické podujatia. BMW Motorrad Welt ponúka jedinečnú a fascinujúcu platformu pre emocionálne stretnutie so všetkým, čo predstavuje BMW Motorrad,ˮ hovorí Dr. Markus Schramm, riaditeľ BMW Motorrad a zhŕňa základné myšlienky, ktoré stáli pri vzniku BMW Motorrad Welt.

Interaktívne výstavy a vzrušujúce prehliadky závodu

Srdce BMW Motorrad Welt predstavujú interaktívne prezentácie aktuálnych modelov BMW Motorrad. Dopĺňajú ich špeciálne výstavy ako napríklad na tému individuálnych úprav, či vybrané zaujímavosti z kolekcie doplnkov BMW Motorrad Gear & Garment Collection a príslušenstva Original BMW Motorrad Accessories.

Od pondelka do piatku sa brány závodu otvárajú aj pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do fascinujúceho spôsobu výroby motocyklov BMW. Viac ako 2 200 zamestnancov vyrába každý deň na ploche takmer 220 000 metrov štvorcových okolo 900 vozidiel zo segmentov Sport, Tour, Roadster, Heritage, Adventure a Urban Mobility. Hotové vozidlo schádza z montážnej linky približne každých 60 sekúnd.

Závod spoločnosti BMW Group v Berlíne je jednou z najtradičnejších a zároveň najinovatívnejších priemyselných lokalít v Berlíne a jeho regióne.

Prehliadka areálu závodu a výrobných hál so sprievodcom sprostredkuje ideálnu príležitosť nahliadnuť do zákulisia výroby BMW Motorrad. A to nielen pre nadšených fanúšikov motocyklov.

Emocionálna platforma pre rôzne udalosti, ako aj možnosť prenájmu

Vďaka svojej priestrannej a emotívnej koncepcii priestoru ponúka BMW Motorrad Welt jedinečné príležitosti na uskutočnenie širokej škály podujatí. Či už ide o konferencie, interaktívne workshopy, stretnutia, akcie v uzavretej spoločnosti, incentívne podujatia, alebo oslavy – BMW Motorrad Welt vždy vytvorí to správne, fascinujúce prostredie a svoje priestory ponúka aj na interný a externý prenájom.

Napínavé živé prenosy alebo stretnutia s VIP na motocykloch patria v BMW Motorrad Welt k stálemu programu rovnako ako opravárenské dielne, koncerty v obývačke, autogramiády so známymi umelcami a Motokino. A bez ohľadu na to, čo tento priestor ponúka – v BMW Motorrad Welt sa to všetko zmení na jedinečný zážitok.

Otvorenie BMW Motorrad Welt 28. septembra 2023

Slávnostné otvorenie BMW Motorrad Welt sa koná 28. septembra 2023. Očakáva sa približne 150 hostí z oblasti politiky, médií, kultúry a športu, ako aj veľvyslanci značky a žijúci svedkovia 100-ročnej histórie BMW Motorrad.

Nasledujúci deň, 29. septembra 2023, čaká pozvaných hostí ďalší vrchol, a to veľké finále podujatia BMW Motorrad Customizing Championship, čiže šampionátu v úpravách modelu BMW R 18.

V sobotu 30. septembra 2023 o 10.00 otvorí BMW Motorrad Welt svoje brány pre návštevníkov a hostí z celého sveta.

Otváracie hodiny BMW Motorrad Welt

Po – Ne:              10.00 – 19.00 hod.

Štátne sviatky:     Zatvorené.

Značky: