Uvidíme, či ho potvrdí viacero používateľov.

Jedným z hlavných zlepšení novej generácie iPhonov 15 Pro (Max) je titánový bočný rámik. iPhony sú vďaka nemu ľahšie, pričom si zachovávajú výbornú odolnosť a prémiový dizajn. Titánovou konštrukciou zároveň vyčnievajú nad ostatné smartfóny na trhu.

Zdá sa však, že ani titánová konštrukcia nie je dokonalá a môže ju trápiť jeden problém, ktorý môže byť pre niektorých používateľov sklamaním – titánové iPhony sú vraj lapače odtlačkov prstov. Tvrdí to Andrew Clare, ktorý zverejnil na sociálnej sieti X fotografie dvoch iPhonov, ktoré sú totálne zapackané. Problém potvrdzuje aj krátke video na sociálnej sieti weibo.

V rámci objektivity je potrebné upozorniť na to, že tieto fotografie aj zverejnené video treba brať s rezervou, nakoľko ide o iPhony, ktoré boli vystavené počas ich oficiálneho predstavenia v tzv. demo zóne. Znamená to, že v priebehu krátkej doby prešli rukami množstva ľudí.

Na druhej strane je vhodné myslieť na to, že titánové iPhony môžu byť naozaj náchylnejšie na odtlačky prstov. Môže byť preto vhodné, aby ste pri výbere farebnej verzie navštívili niektorú z predajní a overili si, či majú vystavené iPhony 15 Pro (Max) rovnaký problém alebo nie. Zverejnené fotky a video naznačujú, že problémové by mali byť najmä farebné verzie Blue Titanium and Natural Titanium.

Mnohí ľudia však vyriešia problém s prípadnými odtlačkami prstov veľmi jednoducho – na iPhone si dajú ochranný kryt.

iPhone 15 Pro MaxZdroj: Apple
iPhone 15 Pro Max

Zdroj: andrewjclare, weibo

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit