Ak hráte golf, určite vás bude zaujímať, ako si túto modernú zábavu ešte viac spríjemniť.
Potrebovali by ste poznať ihrisko ako svoje topánky, predvídať, aké nástrahy máte na ceste k jamke a tiež by ste si asi chceli viesť vlastnú štatistiku. Užitočné je vedieť, ako ďaleko je green a tiež koľko je vlastne hodín. Presne na tento účel sú navrhnuté hodinky TomTom Golfer.
TomTomGolfer-5
My sme ich mali vo vyhotovení v kombinácii šedej a zelenej farby, dajú sa bezpečne uchytiť na zápästí a príjemne sa nosia. Na batériu so zapnutým GPS prijímačom vydržia 10 hodín.
TomTomGolfer-6
Ovládací systém je podobný ako v prípade športových hodiniek od tohto výrobcu. Je to typický joystick pod hodinkami umiestnený v remienku. Ním sa ľahko pohybujete v grafickom prostredí ovládania.

Golfové ihriská v hodinkách, ale slovenských len zopár

Hodinky TomTom Golfer obsahujú prijímač GPS+GLONASS a sú vybavené databázou ihrísk. Tých je viac ako 34000 po celom svete. Z aktuálnej polohy potom určia hodinky najbližšie ihriská, na ktorých si ich budete môcť využiť naplno.
TomTomGolfer-7
Podporované ihrská sú pokryté detailne – vrátane jamiek a prekážok. Na Slovensku sme našli napr. ihrisko Tri Duby, viacero ihrísk vo Vysokých Tatrách, golfové ihrisko v Bernolákove, niečo okolo Senice, ale hlavne nám hodinky ponúkali ihriská v Rakúsku a Maďarsku, kde je tento šport veľmi populárny.
TomTomGolfer
Výrobca udržuje databázu ihrísk aktuálnu a v ovládacom programe máte možnosť navrhnúť, ktoré ihrisko by mal ešte pokryť.
 MapaGilfuHodinky sa dajú aktualizovať za pomoci počítača s prepojovacou USB kolískou alebo cez mobilný počítač. Aplikácia TomTom MySports existuje pre iOS aj Android.
TomTomWatch

Dizajn a používanie

Na displeji hodiniek potom vidíte dôležité informácie. Vidíte vlajku pri jamke, na ktorú chcete ísť, pri písmene P máte par danej jamky. Vidíte aj vzdialenosť k začiatku, stredu a koncu greenu.
TomTomGolfer-8
K dispozícii je aj grafická informácia o vzdialenosti prekážok. Hodinky začnete používať tak, že sa dostanete na podporované ihrisko, nastavíte si svoj hendikep a začnete hrať. Ďalej vás povedú sami, rozhranie je intuitívne.
TomTomGolfer-9
Dizajn hodiniek je elegantný, sú tenké a ľahké. TomTom Golfer sú navyše odolné voči vode do hĺbky 50 m, ak hráte aj v daždi, stále ich môžete používať. Hodinky sa, samozrejme, dajú využiť aj na bežné nosenie, merajú vám napr. počet spálených kalórií a tiež si môžete nastaviť budík.
TomTomGolfer-3

Parametre TomTom Golfer

Rozmer displeja: 22 × 25 mm
Rozlíšenie displeja: 144 × 168 bodov
Hrúbka ciferníka: 11,5 mm
Hmotnosť: 53 gramov
Aktuálne pokrytie ihrísk nájdete na tejto stránke
TomTomGolferUSB
Cena: 259 EUR
Zapožičal: DSI

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.