Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pokiaľ ide o akustiku, každý z nás má inú citlivosť sluchu a rôzne preferencie, podľa ktorých posudzujeme kvalitu audia. Dá sa však vôbec kvalita zvuku vyjadriť a merať?

Zvukoví experti sa o to pokúšajú neustále, top úroveň audio reprodukcie však bola ešte donedávna výsadou drahých prémiových modelov. Nedávno predstavená novinka medzi bezdrôtovými slúchadlami od Huawei však ide proti tomuto prúdu a nanovo definuje zvukovú úroveň vo svojej cenovej kategórii. To všetko s využitím najnovších technologických inovácií na všetkých troch úrovniach – softvéru, hardvéru a kodeku.

Vďaka schopnosti vysokej kvality zvuku získali slúchadlá FreeBuds 5i, najnovší prírastok do rodiny audio produktov Huawei, certifikáciu Hi-Res Audio Wireless, ako jediný model vo svojej cenovej kategórii. Ide o jasné potvrdenie faktu, že sa môžu pochváliť skutočne výnimočnou úrovňou reprodukcie zvuku, ktorá je schopná konkurovať podstatne drahším modelom. Čo to ale znamená z technologického uhla pohľadu?

Certifikácia Hi-Res Audio: Špičková kvalita zvuku potvrdená odborníkmi

Pri prenose zdroja zvuku je možné streamovať zvuk vo vysokom rozlíšení cez rôzne hudobné aplikácie, ale najmenšie detaily zvukových signálov s vysokým rozlíšením často nie je možné úplne preniesť. Je to spôsobené obmedzenými schopnosťami kódovania a dekódovania niektorých slúchadiel alebo prehrávacích zariadení. Podobne ako v dopravných zápchach počas dopravnej špičky, ani zvukové signály nie sú prenášané plynulo: hudbe, ktorú počujeme, chýbajú detaily, čím je zážitok značne znížený. Huawei FreeBuds 5i podporujú zvukový kodek LDAC™ HD, ktorý prichádza s bleskovo rýchlym prenosom až 990 kbit/s, ako aj až 24-bitovým 96 kHz zvukom, ktorý odstraňuje tieto časové prekážky počas prenosu. Týmto spôsobom sa signály šíria omnoho rýchlejšie, vďaka čomu sa jednoduchšie dostanú do slúchadiel v rovnakom časovom rámci. Poslucháči si vďaka tomu môžu vychutnať autentickejšie a bohatšie znejúce detaily.

Po prenesení signálu je potrebné ho obnoviť dostatočne dobrým dynamickým meničom. Slúchadlá FreeBuds 5i dostali 10 mm vysoko citlivý dynamický menič s polymérovým kompozitom, vďaka ktorému dosiahnu vysoký dynamický rozsah a veľkú amplitúdu, ktorá dokáže poskytnúť prudké, dunivé basy a dobrú kvalitu zvuku s bohatými detailmi. Či už uprednostňujete viac basov alebo výšok, Huawei FreeBuds 5i uspokoja svojou vynikajúcou kvalitou zvuku aj náročných poslucháčov.

Huawei FreeBuds 5i majú schopnosť nielen včas preniesť signály vo vysokom rozlíšení do uší, ale sú vybavené aj duálnym adaptívnym ekvalizérom. Keď používateľ počúva hudbu, slúchadlá dokážu inteligentne optimalizovať algoritmus, ktorý zisťuje štruktúru zvukovodu aj stav nosenia, a optimalizovať zvuk vo všetkých frekvenčných rozsahoch tak, aby zohľadňoval tieto faktory, čím sa zabezpečí konzistentný zážitok z počúvania. Nezáleží na tom, či slúchadlá používate pri hraní hier, sledovaní obľúbeného seriálu alebo počúvate najnovší album počas behu.

Potlačenie okolitého hluku novej generácie

Skvelý dizajn Huawei FreeBuds 5i podčiarkuje váš osobný štýl, zatiaľ čo sa môžete ponoriť do vlastného sveta hudby s každým vložením slúchadiel do uší. To všetko bez rušenia okolitých neželaných vplyvov: Huawei FreeBuds 5i využívajú hybridnú technológiu potlačenia hluku, ktorá je vybavená duálnymi mikrofónmi vo vnútri a zvonku uší na detekciu vonkajšieho hluku. Jednoducho zapnite potlačenie hluku a premeňte aj rušné a hlučné prostredie na ticho.

Pri používaní Huawei FreeBuds 5i si môžete vybrať medzi 3 režimami potlačenia hluku – Ultra, General a Cozy – ideálne na to, aby bolo možné prispôsobiť výsledný efekt vášmu prostrediu, nech už ste kdekoľvek. Nezáleží na tom, či je to rušné letisko, stanica metra, reštaurácia, kancelária alebo pohodlie domova. Huawei FreeBuds 5i navyše prinášajú aj obľúbený režim Awareness, vďaka ktorému budete, naopak, v spojení so svojím okolím. Režim Awareness aktivujete jednoduchým podržaním prsta na tele slúchadla a umožní vám počuť zdroje zvuku vo vašom okolí bez nutnosti vyberať si slúchadlá z uší.

Huawei FreeBuds 5i využívajú potlačenie hluku s vnútornými a vonkajšími mikrofónmi. Algoritmus bol oproti predchádzajúcej generácii vylepšený tak, že slúchadlá sa prispôsobia nespočetnému množstvu hlučných prostredí. Vďaka tomu môžete telefonovať aj v rušnej kaviarni alebo vo vlaku bez obáv z toho, že vás druhá strana nebude počuť.

Novinka vás poteší aj dlhou výdržou batérie, s ktorou bez problémov zvládnete aj let naprieč Európou, či možnosťou pripojenia k dvom zariadeniam súčasne. V predaji v troch štýlových farbách za 99 eur.

Značky: