Keďže iPadOS 15 a iOS 15 sú čoskoro tu, vývojári aplikácií začali vydávať čoraz užitočnejšie widgety.

Vo svojej najnovšej aktualizácii Google pre svoje Mapy pripravil dva widgety „Nájsť miesta v okolí“ a „Vedieť, než pôjdete“, ktoré sa pravdepodobne stanú najužitočnejšími pre veľa používateľov.

Prvý widget má známy vyhľadávací panel, pod ktorým sa okrem najbližšej čerpacej stanice, reštaurácie alebo obchodu s potravinami nachádzajú aj skratky k vašim domácim a pracovným adresám. Stačí jedno kliknutie a zobrazí sa vám napríklad návrh trasy, keď sa vraciate z práce, alebo idete nakúpiť.

Google Mapy pre iOS

Zdroj: PhoneArena

Jednoducho vyzerajúci druhý widget môže používateľom ušetriť veľa času a starostí. Jediným kliknutím vás tento nový widget bude informovať o najnovších dopravných podmienkach a poskytne vám podrobnosti o vašej polohe. Ak máte namierené do reštaurácie, uvidíte napríklad jej recenzie a otváracie hodiny.

Google Mapy pre iOS

Zdroj: PhoneArena

Zdroj informuje, že oba widgety sú k dispozícii iba vo vyššie uvedených veľkostiach a napriek tomu, že sú jasne zamerané na používateľov iPhone, fungujú dobre aj na iPade.

Nové widgety sa nám zatiaľ v ponuke iPhonov, ktoré máme k dispozícii v redakcii, neobjavili. Predpokladáme, že sa tak stane počas najbližších dní. Ich dostupnosť si môžete skontrolovať aj vy.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

WhatsApp vyvíja možnosť prenosu histórie chatov z iOS na Android 

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.