Funkcia je pre budúcnosť platformy potrebná.

Podľa správ portálu WABetaInfo WhatsApp vyvíja spôsob, akým môžu používatelia iOS prenášať svoju históriu chatov z iOS do Androidu. Doteraz nie je oficiálne možné prenášať zálohy správ medzi zariadeniami s iOS a Androidom, ale iba medzi telefónmi s rovnakým operačným systémom. Podrobnosti o tejto funkcii sa v softvéri aplikácie WhatsApp objavujú už od apríla.

Snímky obrazovky zdieľané portálom WABetaInfo zobrazujú v aplikácii WhatsApp pre iOS novú možnosť „Presunúť rozhovory do systému Android“. Druhá snímka zobrazuje obrazovku, ktorá používateľov vyzýva, aby počas prenosu ponechali odomknutý iPhone s otvorenou aplikáciou WhatsApp. Nové správy prinášajú podrobnosti o prenose údajov z platformy iOS na Android, ale vieme, že údaje bude možné prenášať aj opačným smerom.

Nástroj na prenos histórie WhatsApp by mohol byť súčasťou novej aplikácie pre iOS „Switch to Android“ vyvíjanej spoločnosťou Google.

Správy o funkcii migrácie sú očakávané, pretože WhatsApp testuje beta podporu viacerých zariadení, ktorá umožňuje používateľom prístup ku konverzáciám z viacerých zariadení bez nutnosti zrkadlenia iba jedného zariadenia.

Portál WABetaInfo okrem prenosu histórie rozhovorov medzi platformami tiež oznámil, že WhatsApp vyvíja spôsob ich prenosu medzi rôznymi telefónnymi číslami. V súčasnosti nie je jasné, kedy môže byť ktorákoľvek z týchto funkcií uvoľnená k oficiálnemu používaniu.

Zdroj: TheVerge

Prečítajte si aj:

Ak dostanete tento mail, tak zbystrite pozornosť, niekto sa vám chce dostať do účtu!

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.