V tomto vydaní naši chlapci vybrali produkty, o ktorých tajne snívajú, no ktorých cena ich schladila a stoja nohami pevne na zemi.

Pozrite si výber prémiových produktov, ktoré si nemôže dovoliť každý.

ONDREJ

Hasselblad H5D-200c

Tak toto je pán fotoaparát a od firmy, ktorá veľmi dobre vie, čo robí. Rozlíšenie neuveriteľných 50 Mpx, Multi-Shot fotografie na jedno potlačenie spúšte, vynikajúci 3-palcový displej, na ktorom po zväčšení vidíte aj najmenšie detaily fotky a 16-bitové spracovanie obrazu. To všetko robí H5D-200c od Hasselblad a fotí do zvláštneho RAW formátu.

Dostane k nemu aj softvér na spracovanie fotiek, ale vaša ďalšia investícia bude smerovať do objektívov, lebo uvádzame cenu len pre samotné telo. Zdá sa vám 40 000 eur veľa za telo zrkadlovky? Tak potom si pozrite, z akého fotoaparátu pochádzajú tie úžasné profi fotografie najnovšieho modelu Bentley alebo Rolls-Royce. Áno, profesionáli fotia na Hasselblad a nechajú si to dobre zaplatiť 😊

Cena: 39 460 EUR

Razer Blade Pro

Spoločnosť Razer som bol pozrieť počas výstavy CES v Las Vegas. A mali fakt zaujímavý produkt, čo by sa mi hodil na strih videa, ak by som teda nemal čo robiť s peniazmi. Ono postrihať video v 4K rozlíšení je celkom problém aj na výkonnom desktope, nie na tenkom notebooku. Razer Blade Pro však vyzeral, že si s tým poradí.

Najnovšia generácia procesora Intel Core i7, grafika GeForce GTX 1080, 32 GB RAM, 17,3-palcový 4K displej s dotykom a THX certifikácia sú prísľubom toho, že video by malo ísť z tohto notebooku vlastne samé a jeho farby by mali odpovedať skutočnosti. A s kapacitou SSD disku 2 TB by nemal byť problém ani s lepším archívom videí. Je tu dostatok portov a konštrukcia vyzerala, že sa teda nebojí ani drsného prostredia. Páčila sa mi aj jeho odolná klávesnica a naozaj poriadne reproduktory.

Cena: 4800 EUR

FERO

SurfaceBook

Prakticky už od vydania sa mi veľmi páči SurfaceBook od Microsoftu. Môjmu oku lahodí nielen jeho dizajn, ale aj celkový koncept spracovania. Jeho cena je však aj v nižších konfiguráciách z môjho pohľadu absurdná. Dvetisíc alebo tritisíc eur by som za notebook nikdy nedal. Vzhľadom na to, že sa pracovne venujem analytickým a tematickým článkom, väčšinou pracujem pohodlne pri desktope.

Notebook bol pre mňa vždy na druhej koľaji a do rúk ho chytám len na cestách. Vyhadzovanie takéhoto množstva peňazí na sekundárne zaradenie tak pre mňa nemá význam. Ale ak by som na cenu nehľadel, určite by som po ňom siahol.

Cena: 1600 až 3600 EUR

Sony XBR100Z9D

 

Rád odpočívam pri sledovaní filmov či seriálov, pričom nie som príliš veľký fanúšik kina. Dávam prednosť premietaniu, ktoré môžem zastaviť a pri ktorom môžem jesť čokoľvek, na čo mám chuť, bez toho, aby ma nejaký hlupák obťažoval neustálymi poznámkami alebo oslňoval displejom smartfónu. Alternatívou je domáci projektor, ale zblízka to skrátka nikdy nie je ono.

Ak by som na cenu nehľadel, ihneď by som si do obývačky sťahoval čo najväčšiu telku, ako je napríklad 100“ Sony XBR100Z9D. Uhlopriečka 2,5 m už je poriadny zážitok, ak máte pohovku len kúsok od nej. Peniaze ktoré si ale výrobcovia za takéto produkty pýtajú sú skôr žartom, než realitou. Za 70 000 eur sa kupuje byt alebo auto a nie televízor.

Cena: 70 000 EUR

ROMAN

TAG Heuer Connected Modular 45

Inteligentné hodinky mám rád, a to aj napriek tomu, že ma ich funkcionalita úplne nepresvedčila. Technológia je stále pomerne nová, a to aj napriek tomu, že je na trhu už viac ako 3 roky. Za toto obdobie dokázali smartfóny spraviť viditeľne väčší pokrok, avšak hodinky sú limitované svojimi malými rozmermi a taktiež aj pomerne chladným prijatím zo strany používateľov.

Ak by som si mohol vybrať hocaké inteligentné hodinky, pravdepodobne by som si kúpil nové modulárne hodinky TAG Heuer Connected Modular 45. Vyzerajú špičkovo, ich dizajn sa mi páči najviac a výrobca ich umožňuje vymeniť aj za klasické analógové hodinky, ak by vás systém Android Wear a jeho funkcie nepresvedčili. Faktom je, že čo sa funkcionality týka, si vystačím aj s ASUS ZenWatch 2, ktoré stoja menej ako desatinu ceny najlacnejších TAG Heuer hodiniek.

Cena: 1400 až 6600 EUR

Acer Predator Triton 700

O tomto hernom notebooku píšeme podrobnejšie v reportáži z veľtrhu Computex 2017 a informovali sme o ňom už z konferencie Next@Acer. Takže v skratke – Acer Predator Triton 700 je notebook s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080 a hrúbkou iba 18,9 mm. Jeho hmotnosť je 2,6 kg. Mobilita zariadenia je teda na pomery takto výkonných notebookov vynikajúca.

Tento notebook svojím výkonom schová do vrecka aj môj aktuálny herný desktop a ocenil by som aj možnosti mobilného hrania. A hoci je cena vysoká, nie je prestrelená. Kombináciu maximálneho výkonu a maximálnej možnej mobility za lacnejší peniaz dnes nezoženiete.

Cena: 3399 EUR

MIŠO

MacBook Pro

Nové produkty od Applu vždy zaujmú širokú verejnosť a rozpútajú poriadnu diskusiu. Najnovší 13-palcový MacBook Pro s Retinou a Touch Barom ma rozhodne zaujali. Roky sa chystám, že by som si predsa len kúpil nejakého „meka“ a mal tak špičkový stroj aj operačný systém a takisto aj aplikácie. Poviem to úprimne, to že má len dva USB-C porty je môj najmenší problém. Cena je však šialená.

Je to veľa a vždy rozmýšľam, či by som spravil na takom počítači viac alebo efektívnejšie. Možno, ale úplne istý som si nie. Musel by si na seba ten počítač zarobiť a na to čo potrebujem mi postačí o polovicu lacnejší počítač. Takže zatiaľ si dám „meka“ ako veľké menu s Fantou a hranolčekmi. J

Cena: 1799 EUR

Maegatrend MK III

Sami to dobre poznáme, keď ide o kvalitný zvuk na nejaké drobáky a celkovo na peniaze nepozeráme. J Chceme si vychutnať to najlepšie a vďaka reproduktorovej stene Maegatrend MK III je to možné. Stena je viac ako 2 metre vysoká a takmer jeden meter široká. V skutočnosti neplatíte len za stenu s 24 meničmi, ale za premyslený dizajn a návrh zvuku.

Vďaka know-how, ktoré výrobca vložil do tohto ručne zostavovaného modelu, nie je potrebné pridávať mu nadrozmernú hĺbku. Ide o tenký audiosystém, ktorý pozostáva z dvoch takýchto stien. Sen každého audiofila. Nie je hriech kúpiť si taký drahý systém. Hriech by bol púšťať na ňom videoklipy z YouTube so žalostnou kvalitou zvuku.

Cena: 71 000 EUR

TOMÁŠ

BMW i8

Aby ste boli v obraze, jazdím na staršej Škode Fabia. Ale teda, keď raz budem veľký, kúpim si BMW i8. Do tohto auta sa na prvý pohľad musí zamilovať každý. Kombinuje v sebe elektromotor a spaľovací motor. Inžinieri sa pri jeho konštruovaní snažili odstrániť každý nadbytočný gram, čo sa podpisuje aj na jeho zrýchlení. Auto má spomedzi všetkých BMW najnižšie posadené ťažisko. Je to skutočne plnokrvný športiak.

Cena: 150 000 EUR

CoLiDo X3045 Duo

V poslednom čase ma za srdce chytila 3D tlač. Vytlačiť si vlastnú vymodelovanú figúrku, kľúčenku či funkčný model má svoje čar. V práci máme dve 3D tlačiarne, pričom jedna z nich je CoLiDo. Tá, ktorú máme je jednoduchšia a cenovo dostupná, stojí okolo 200 eur. CoLiDo však má aj model X3045 Duo, ktorý dokáže tlačiť  v dvoch rôznych farbách súčasne. Rozširuje to možnosti tlače a vďaka dvom náplniam môžu byť vytlačené 3D modely zaujímavejšie. Tlačiareň je určená už pre pokročilých používateľov a ponúka väčšie možnosti, čo sa prejavilo aj na jej cene.

Cena: 3000 EU

 

Tento článok vyšiel aj v tlačenom júnovom vydaní TOUCHIT č. 6/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky: