Ako tretí crash test sme na podujatí touchIT Live predviedli aj crash test notebooku. Pripomíname, že v crash teste sa ocitol napr. aj telefón Sony Xperia Z3 a počínal si veľmi dobre až do svojho konca.

Ako notebook sme vybrali Lenovo ThinkPad S230, čo je zástupca konvertibilných notebookov s otočným kĺbom. Zobrali sme špeciálne model, ktorý bol už v servisnom stredisku označený ako neopraviteľný – mal na sebe stopy po páde, niektoré kryty boli na ňom popraskané, ale ako celok sa dal plnohodnotne použiť. Zaujímal nás špeciálne kĺb, ktorým bol držaný displej. Počas testovania tohto notebooku v minulosti sme totiž vyjadrili pochybnosť, či dokáže prežiť aj dlhodobo. Crash test bol tak tou správnou príležitosťou ako si to overiť.

A overili sme si to hneď viacerými spôsobmi. Hneď na začiatku tohto testu sa na notebook postavil Jozef Orgonáš s hmotnosťou o niečo menšou ako 80 kg. To pre tento notebook nepredstavovalo žiadny vážny problém, žiadne ďalšie prasknutia veka notebooku sa neobjavili. Jožo si na ňom aj poskákal, neskôr sa postavil na notebook aj priamo na displej.

TouchITAkciaTrendy-1004

Pridali sme na záťaži, záťaž tvoril Ondrej Macko + činka s celkovou hmotnosťou do 200 kg. Ani toto tomuto však notebooku nijako neublížilo.

Jožo následne pobúchal oboma rukami a poriadnou silou notebook Lenovo ThinkPad S230 o zem. Ten sa mierne ohol, ale pracoval ďalej bez problémov. Pristúpili sme tak k testom, kde sa už očakávalo poškodenie, predovšetkým spomínaného kĺbu. Nasledovali teda pády notebooku na zem, pričom sme výšku pádu postupne zvyšovali.

LenovoThinkPadS230Crash

DSC_0745

Pri týchto testoch sa oddelil kryt displeja, kĺb však zostal nepoškodený. Notebook sme pritom hodili aj z výšky okolo 2 metrov. Samotný displej sa tu nepoškodil ani pri pádoch s otvoreným displejom.

TouchITAkciaTrendy-1026

TouchITAkciaTrendy-1034

Pristúpili sme tak k testom so sekerou, pričom sekera prešla cez displej. Na prekvapenie, pri prvom údere tento displej stále svietil a zobrazoval údaje.

ThinkPadS230Sekera

 

ThinkPadS230Sekera2

 

Opakovaný úder sekerou potom oddelil časť notebooku a displeja. Tým sme crash test notebooku Lenovo ThinkPad S230 ukončili s tým, že ho hodnotíme ako veľmi odolný. Pánt spojujúci displej a notebook vydržal ďaleko viac, ako sme čakali.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.