V tejto časti zverejňujeme fotografie z crash testu notebooku Acer. Ako zahrievacie kolo sme totiž použili poriadne starý a už dlhšie nepoužívaný notebook od spoločnosti Acer.

Ten sme testovali prechodom motorkou, neskôr 25 kg závažím a nakoniec sekerou a treba povedať, že vydržal pomerne dlho. Po prvom prechode motorkou po zatvorenom displeji došlo síce k jeho prasknutiu, ale údaje na ňom boli stále dobre čitateľné.

TouchITAkciaTrendy-576

Prvý prechod motorkou po notebooku Acer cez zatvorený displej

Druhý prechod sme realizovali tak, že notebook mal otvorený displej a prešli tak samostatne po displeji.

Druhý prechod motorkou cez otvorený notebook Acer

Druhý prechod motorkou cez otvorený notebook Acer

Po tomto pokuse už displej prestal zobrazovať informácie, ktoré by sa dali nejako využiť, ale notebook stále fungoval.

TouchITAkciaTrendy-590

Poškodenie displeja notebooku Acer

Nasledoval úder s 25 kg závažím na hornú stranu notebooku. Na prekvapenie, stále notebook fungoval, na displeji sa však zobrazovali nečitateľné znaky.

TouchITAkciaTrendy-597

Jozef Orgonáš sa práve snaží zasadiť rozhodný úder pre notebook, ale ešte to nebolo všetko

TouchITAkciaTrendy-599

Tu zisťujeme, že notebook stále ako tak ide – fungovalo načítanie údajov z disku a pracoval kláves CapsLock na prepínanie veľkosti kláves

Čas už pokročil, preto sme pristúpili k testom, ktoré vedú ku koncu životnosti notebooku. K slovu sa teda dostáva sekera. Notebook po údere sekerou už vôbec nenaštartoval.

TouchITAkciaTrendy-600

A tu je už príprava na zásadný úder sekerou

S crash testami sme ďalej pokračovali testom smartfónu Sony Xperia Z3, CAT S50 a notebook Lenovo ThinkPad S230. Tie predstavíme v ďalších našich článkoch a bude to dosť zaujímavé.

Pripomíname, že papierový magazín touchIT si môžete objednať na mailovej adrese predplatne@touchIT.sk, cena predplatného do konca roka je len 10 EUR. V júnovom vydaní nájdete aj veľkú reportáž z tejto výystavy. Pozrite si aj reportáž televízie Markíza o akcii touchIT live.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.