Získala najvyššie hodnotenie TOP SAFETY PICK+  od inštitútu Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), ktorý možno považovať za americký ekvivalent Euro NCAP. Toyota RAV4 piatej generácie (2019)  dostala najvyššie známky v nárazových testoch a za efektívnosť predkolízneho systému PCS.

Aktuálny model RAV4 získal najvyššie hodnotenie vo všetkých šiestich kategóriách pasívnej bezpečnosti.  Vozidlo poskytuje najvyššiu úroveň ochrany v prípade čelného nárazu prednou časťou,  pri bočnom náraze,  pri bočnom náraze vozidla prednou časťou na strane vodiča a spolucestujúceho a pri prevrátení na strechu.  Hodnotenie Good získal za efektívnosť opierok pri ochrane hlavy a krku.  Nový model je postavený na modulárnej platforme  TNGA, ktorá umožnila zvýšiť tuhosť karosérie a zvýšila aj pasívnu bezpečnosť vodiča a cestujúcich.

Organizácia IIHS takisto udelila najvyššie hodnotenie (Superior) prednárazovému bezpečnostnému systému (PCS), ktorý je súčasťou bezpečnostného balíka  Toyota Safety Sense druhej generácie a patrí k štandardnej výbave modelu RAV4. Systém zabránil zrážkam v štandardizovaných testoch IIHS pri rýchlosti  20 km/h a 40 km/h. Zahŕňa tiež funkciu varovania pred kolíziou zvukovým signálom, ktorý spĺňa požiadavky štátnej správy bezpečnosti cestnej premávky  National Highway Traffic Safety Administration.

RAV4 je tretím modelom Toyoty, ktorý v tomto roku získal najvyššie hodnotenie IIHS Top Safety Pick+ a pripojil sa tak k sedanom Camry a Avalon. Vynikajúce hodnotenie Top Safety Pick získali aj  Corolla hatchback a sedan (kombi verzia v USA nie je k dispozícii), Prius, Prius Prime (Plug-in Hybrid) a veľké SUV Highlander.

Značky: