Tretia beta verzia iOS 11.2 prináša vyskakovacie okná s vysvetlením pre WiFi a Bluetooth v ovládacom centre

0

Apple chce objasniť funkcionalitu tlačidiel všetkým používateľom.

S iOS 11 prišla výrazná zmena ovládacieho centra a aj úprava funkcionality tlačidiel WiFi a Bluetooth. Tie od príchodu novej verzie operačného systému len odpájajú pripojené zariadenia na určitý čas.

Vzhľadom k tomu, že mnoho používateľov o tejto zmene funkcionality stále nevie, tak sa Apple rozhodol pridať informácie do vyskakovacieho okna, ktoré používateľom dostatočne objasní, čo predmetné tlačidlá robia. Vyskakovacie okno sa zobrazí používateľovi iba prvý raz a potom už len upozorní používateľa o odpojení zariadení do nasledujúceho dňa.

Pomocou tlačidla WiFi sa tak odpojíte od pripojenej WiFi siete do piatej hodiny rána nasledujúceho dňa. Zariadenie sa môže na WiFi pripojiť aj skôr, ak nájde novú známu WiFi sieť, po zmene polohy zariadenia. U Bluetooth to funguje podobne.

Trvalo vypnúť WiFi a Bluetooth môžete iba v nastaveniach. Apple ale zdôrazňuje, že WiFi necháva stále aktívne, hoci sa od siete odpojí, kvôli službám polohy, AirDrop, či hotspotu. Bluetooth naopak potrebuje pre Apple Watch, Apple Pencil, či Handoff.

Zdroj: MacRumors

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár