V našich testoch sme vyskúšali už niekoľko sonických zubných kefiek. Väčšina z nich sa zameriava skôr na geekov a ľudí, ktorí si radi všetko nastavujú cez mobil a v aplikácii sledujú štatistiky. Zubná kefka TrueLife SonicBrush UV je však úplne iná.

Pre celú rodinu

Netvárme sa, že všetci potrebujeme ku životu mobilný telefón. Stále je veľká časť populácie, ktorá smartfón ku svojmu šťastiu nepotrebuje, no napriek tomu by si radi umývali zuby sonickou zubnou kefkou. Pre tých azda neexistuje riešenie.

Zubnú kefku Truelife môže používať celá rodina. Bez telefónu a bez aplikácie. Výborná správa.

Jednoduchý dizajn a základné čistiace režimy

Zubná kefka má jednoduchý dizajn. Vyrobená je z bieleho matného plastu. Na jej tele sú dve tlačidlá. Hlavným tlačidlom kefku spustíte a menším tlačidlom si vyberiete jeden zo štyroch čistiacich režimov (klasický, jemný, bieliaci a masáž ďasien). Každý cyklus trvá dve minúty so štyrmi 30 sekundovými časovými intervalmi, ktoré sú signalizované krátkym prerušením. Počas nich by ste si mali vždy vyčistiť jednu štvrtinu chrupu.

Čistenie zubov sonickou zubnou kefkou je úplne iný zážitok v porovnaní s obyčajnou manuálnou zubnou kefkou, alebo elektrickou oscilačnou kefkou. Ak ste v tomto smere začiatočník, môžete počas prvých čistení cítiť jemné šteklenie. To však po niekoľkých čisteniach pominie. Navyše výsledky čistenia budú citeľné. Je to síce subjektívne hodnotenie, no najlepšie sa o tom presvedčíte, keď takúto kefku začnete pravidelne používať.

Obsah balenia a funkcia navyše

Kefka Truelife je výnimočná aj nabíjacou dokovacou stanicou. Tá je doplnená o malú skrinku v ktorej nájdete stojany na 3 čistiace hlavice, ktoré sú dodávané spolu s kefkou a UV svetlo.

To sa stará o sterilizáciu čistiacich hlavíc, aby sa na nich nemnožili baktérie. UV svetlo sa rozsvieti vždy na 10 minút po zatvorení dvierok. Podmienkou samozrejme je, aby bola nabíjacia stanica zapojená k prívodu elektriny.

Zubná kefka sa na plnú kapacitu nabije za 24 hodín a na jedno nabitie vydrží 10 dní, teda 20 čistiacich cyklov (ráno a večer). Ak ju používa jeden používateľ, je to  poriadku. Ak ju používa celá rodina, je potom nevyhnutné, aby ste kefku radšej nechali stále pravidelne nabíjať v stanici.

Ak hľadáte jednoduchú sonickú zubnú kefku pre celú rodinu bez nutnosti nastavovania cez smartfón, potom môžete uvažovať aj o kefke Truelife, ktorá inovatívne ponúka aj UV sterilizáciu.

thumbs-up-icon

Výhody

  • kefka pre celú rodinu
  • funguje bez použitia smartfónu či aplikácie
  • jednoduchosť použitia
  • UV sterilizácia

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • dlhé nabíjanie
  • výdrž iba 10 dní na jedno nabitie

Cena: 84,99 eur
Cena čistiacich hlavíc: od 9,90 eur

Prečítajte si aj:

Recenzia Oclean: Sonická zubná kefka pre náročných

Tomas Buransky

Tomas Buransky
Mám rád nové veci a preto je skvlelé, že vďaka mojej práci sa môžem venovať marketingu v spojení s tými najnovšími technológiami.