Je spojením írskeho charakteru a karibského temperamentu. Boli sme na jej oficiálnom predstavení na slovenskom trhu, ktoré sa uskutočnilo v The Dublinner Irish Pub v Bratislave. Príležitosť sme využili aj na test fotoaparátu v smartfóne Samsung Galaxy S9+. 

Tullamore D.E.W predstavuje novinku –  Tullamore D.E.W. XO Caribbean Rum Cask Finish. Jej originálna chuť pochádza z trojitej destilácie, zmiešania troch druhov írskej whiskey a z dozrievania v troch odlišných druhoch sudov, pričom finišuje v sudoch po karibskom rume Demerara. Výsledkom je whiskey s jemnou a zároveň sýtou chuťou tropického ovocia a jemného korenia.

Tullamore D.E.W. XO Caribbean Rum Cask Finish je nápoj inšpirovaný novou celosvetovou reklamnou kampaňou „The Beauty of Blend“ (krása splynutia). Tullamore trvá na miešaní všetkých troch typov írskej whiskey.

“Pálenica Tullamore pri výrobe whiskey neustále experimentuje. Tullamore D.E.W. XO Caribbean Rum Cask Finish je jedným z viacerých nápaditých výsledkov našej práce v rámci kampane Beauty of Blend a jej tvorcov okamžite očarila svojou originalitou,” vysvetľuje John Quinn, svetový ambasádor značky Tullamore D.E.W.

Novinka XO Caribbean Rum Cask Finish to potvrdzuje nedávno získaným titulom whisky inovátora – Icons of Whisky Brand innovator of the year 2017. Originálna chuť bola stvorená pre čoraz väčší počet milovníkov whiskey na celom svete. Nová edícia v závere výroby dozrieva v starostlivo vybraných sudoch, predtým využívaných na zretie rumu Demerara, čím harmonicky spája dve veľké historické tradície destilácie alkoholu: írsku whiskey a karibský rum.

“Vyskúšali sme viacero štýlov karibských rumov a nakoniec sme sa rozhodli pre sudy XO Carribbean, ktoré sa používali na zretie rumu Demerara. Tieto sudy odovzdávajú whiskey sladkastú chuť tropického ovocia a teplé korenisté chute. Vznikla nádherne vyvážená kombinácia írskeho srdca a karibskej duše,” dodáva Quinn.

Tullamore D.E.W. XO Caribbean Rum Cask Finish má žiarivú jantárovú farbu. Výnimočná aróma whiskey má výrazné vanilkové a dubové tóny prelínajúce sa s citrusom, zrelými banánmi a s jemným korením, ktorou vás prenesie do srdca Karibiku. Jej  chuť v ústach zanecháva krémový pocit sprevádzaný výraznou chuťou karamelu, banánov, datlí a hrozienok.

Zatiaľ čo najstaršie záznamy o výrobe whiskey pochádzajú z Írska, to že Íri prispeli k vývoju výroby prvých karibských rumov sa vie už menej. V 16. a 17. storočí prišlo na územie „West Indies“ v Karibiku viac ako päťdesiattisíc írskych emigrantov. Predpokladá sa, že ich skúsenosti s destiláciou whiskey sa zmiešali s miestnou praxou a zohrali kľúčovú úlohu pri následnej expanzii karibského rumu do sveta.

Produktové balenie je inšpirované dobovými karibskými obchodnými mapami, pasmi, známkami a cestovateľskými zápisníkmi. Dizajn Tullamore D.E.W. XO Caribbean Rum Cask Finish je navrhnutý tak, aby vynikol medzi ostatými značkami whiskey a evokoval harmóniu írskeho srdca a karibskej duše.

Fľaša  Tullamore D.E.W. XO Rum Cask Finish obsahujúca 43 % alkoholu, je originálna írska triple blend whisky, ktorá dozrela v sudoch po karibskom rume Demerara. Cena za 0,7 litrovú fľašku sa pohybuje okolo 20 EUR.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.