Spoločnosť Huawei v posledných dňoch schválila zavedenie aplikácií slovenskej hitech firmy do svojej AppGallery. Obchod s aplikáciami je dôležitý pre používateľov novších mobilov známej čínskej značky.

Interaktívnu TV aplikáciu od Antik Telecomu ako prvú z významnejších poskytovateľov služieb retransmisie podporuje aj Huawei AppGallery. Obchod s aplikáciami od významnej čínskej značky je dôležitý pre všetkých majiteľov novších verzií mobilných telefónov Huawei, ktorí nemajú prístup do Google Play obchodu.

„Dostupnosť v Huawei AppGallery je pre nás veľmi dôležitá, keďže trhový podiel telefónov najznámejšej čínskej značky dosahuje v Európe už takmer 20 percent,“ vysvetľuje Vlastimil Lakatoš, produktový manažér TV služieb Antiku. „Veríme, že týmto krokom potešíme našich klientov televízie nielen na Slovensku, ale v mnohých ďalších krajinách kde využívajú naše služby interaktívnej zábavy.“

„Spolupráca medzi Huawei a Antik má už niekoľkoročnú tradíciu a sme radi, že ju môžeme rozšíriť aj na obchod s mobilnými aplikáciami Huawei AppGallery. Je pre nás zásadné, aby majitelia najnovších Huawei smartfónov, ktoré sú bez Google Play obchodu, mali k dispozícii všetky dôležité zahraničné, ale aj lokálne aplikácie, kam appky od Antiku nepochybne patria. Po novom si ich teda naši fanúšikovia môžu stiahnuť vo vlastnom obchode Huawei,“ vyjadril sa David Liška, Huawei HMS Ecosystem Leader pre Slovenskú republiku.

Televízia cez internet predstavuje pre Antik Telecom významný trhový segment. Spoločnosť začala s poskytovaním týchto služieb ako vôbec prvý operátor už v roku 2012 cez set-top box vlastnej konštrukcie. Odvtedy služby rozšírila pre mobilné telefóny, tablety, počítače ale aj boxy AppleTV alebo smart televízory. Ako jediný operátor v rámci svojej CDN siete v Európe aktívne podporuje kvalitné sledovanie aj mimo Slovenska. Aplikácia AntikTV pre telefóny značky Huawei je bezplatne stiahnuteľná v obchode Huawei AppGallery a obsahuje všetky interaktívne funkcie – ako je programový sprievodca či TV archív a výber programových balíkov s celkovým počtom 200 kanálov.

Značky: