Do boja s „neprispôsobivými“ používateľmi sa púšťa aj Twitter. Chce pre svojich používateľov pripraviť miesto, kde nebudú čeliť urážkam a osočovaniu alebo vyhrážaniu.

Ako sa vyjadril hlavný právny zástupca, používatelia sa musia na ich sieti cítiť bezpečne.

Je potrebné pripraviť také prostredie, aby názory ľudí neboli umlčané. Preto pripravili tento týždeň nové pravidlá používania a zásad.

Twitter_image_-_locked_nowat

Ide o dve hlavné zmeny. Prvá zmena je v oblasti šírenia zakázaného obsahu a druhá je mierená proti nechcenému násiliu. Preto sú zakázané príspevky, ktoré priamo poškodzujú iného človeka a vytvárajú hrozbu pre ostatných. Pôjde o strojovú analýzu jazyka, ktorý obsahuje novú súpravu nepovolených slov a spojení na lepšie odhaľovanie takýchto príspevkov.

Nová aktualizácia by mala lepšie identifikovať hranicu medzi ostrejšie podaným osobným postojom a urážaním iných. Merať sa bude nielen podľa obsahu ale aj podľa veku používateľa dosahu a iných parametrov.

Mnohí na šírenie nenávistných mikropostov zneužívajú aj „hash tagy – #“. Uvádzajú totiž najvyhľadávanejšie kľúčové slova, ktoré s príspevkom nemajú žiadny súvis. Tým ich šíria k ešte väčšiemu publiku. Aj preto sa bude treba verifikovať pomocou telefónneho čísla.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.