Téma udržateľnosti je súčasťou našich životov. Často si neuvedomujeme, čo všetko nepatrí do bežného odpadu. Príkladom je elektronický odpad – mobilné telefóny, počítače alebo aj batérie. Novinkou v oblasti recyklácie sú renovované modely bezdymových zariadení IQOS ILUMA Refreshed.

Určite ste o nej už počuli, čítali a možno ňou aj žijete, pretože je to určitý spôsob života. Nie je to už len trend, ale nevyhnutná prax. Správne, reč je o udržateľnosti. Medzi známe pojmy v zodpovednom prístupe s ohľadom na životné prostredie patrí recyklácia a upcyklácia. A poznáte medzi nimi rozdiel?

  • Recyklácia predstavuje proces nakladania s odpadom, ktorý vedie k jeho ďalšiemu využitiu.
  • Upcyklácia je pojem, ktorý sa u nás zabýval len pred pár rokmi, napriek tomu teraz dosahuje veľkú popularitu. Namiesto kupovania nových výrobkov si za pomoci vlastnej kreatívy a staršieho predmetu môžete vytvoriť niečo úplne nové.
Zdroj: PMI

V rámci recyklácie dokáže nájsť ďalšie uplatnenie mnoho druhov rôznych komponentov. Príkladom je elektronický odpad ako sú mobilné telefóny, počítače alebo aj batérie. Novinkou v oblasti recyklácie sú vyššie spomínané renovované modely bezdymových zariadení IQOS ILUMA Refreshed, ku ktorým sa ešte nižšie vrátime.

Pri upcyklácii sa kreativite nekladú žiadne hranice. Nemusíme už toľko nakupovať nové veci, ale vlastnoručne si dokážeme “upgradnúť” tie, čo už máme doma. Upcyklácia si tak nájde uplatnenie napríklad vo vašej záhrade alebo na terase, staršiemu riadu môžete vdýchnuť nový dizajn a funkciu kvetináčov pre vaše rastliny, obaly z nápojov zase poslúžia na pestovanie byliniek, zo starých plechoviek vytvoríte pôsobivé svietniky, ktoré nájdu uplatnenie počas letných večerov. Nesmrteľné sú palety, ktoré sú nielen lacné, ale dokážete z nich urobiť takmer čokoľvek – napríklad štýlový nábytok do interiéru či exteriéru. Šikovný domáci kutil si tak dokáže vytvoriť zo starších nevyužitých materiálov množstvo užitočných vecí do domácnosti.

Zdroj: PMI

A aká je bezdymová alternatíva IQOS ILUMA Refreshed?

Dospelý užívateľ získava plne funkčné vynovené zariadenie za výhodnú cenu. Prísna kontrola, bezpečnosť a dezinfekcia sú samozrejmosťou. Všetky zariadenia, ktoré dospelí užívatelia prinesú, sa v recyklačnom centre starostlivo skontrolujú a roztriedia. Tie neopraviteľné sa rozoberú a recyklujú. Zariadenia, ktoré sú vhodné na obnovu či opravu, sa ďalej využijú v súlade s prísnymi normami pre kvalitu a bezpečnosť na repasovanie a následný predaj. Celé zariadenie je vyčistené, dezinfikované a vyleštené, aktualizuje sa firmvér. Repasované zariadenia, označené na svojom vonkajšom balení samolepkou „Refreshed“, idú následne do predaja na vybraných miestach za zvýhodnenú cenu.

Program obnovy elektrozariadení je súčasťou projektu CIRCLE. Pri zariadeniach vhodných na opätovné použitie dochádza napríklad k výmene chybných dielov alebo k výmene batérie, ak má zníženú kapacitu.

Lepšia voľba ako klasické cigarety

Elegantná a štýlová  prináša dospelým fajčiarom možnosť, ako už nemusia siahnuť po klasickej cigarete.  Zariadenie využíva prelomovú technológiu indukčného nahrievania tabaku, ktorá tabak nespaľuje ale nahrieva ho zvnútra. Vďaka tomu vzniká aerosól, ktorý obsahuje až o  95  % menej škodlivých látok ako cigaretový dym*.  Nie je potrebné ani čistenie zariadenia, čo dospelých užívateľov bezdymových zariadení určite poteší.

Pýtate sa, prečo dať stopku cigaretám? Cigarety sťažujú dýchanie, ale po úplnom prechode na IQOS môžete lepšie dýchať, ako keby ste pokračovali vo fajčení – dokazuje to aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi. 

Zdroj: PMI

Bezdymové zariadenia IQOS ILUMA Refreshed nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

* O 95 % menej“ predstavuje priemerné zníženie hladiny 9 škodlivých chemických látok, ktorých obsah odporúča Svetová zdravotnícka organizácia znížiť v cigaretovom dyme a ktoré nezahrňujú nikotín. To nevyhnutne nepredstavuje zníženie rizika o 95%.

Článok bol uverejnený v rámci platenej spolupráce.

Značky: