Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh nové viacsmerové kamery s dvoma senzormi. Navrhnuté sú pre širokouhlý prehľad i detailné zábery s priblížením aj pri náročnom osvetlení. S jedinou kamerou je možné monitorovať priestor v dvoch rôznych smeroch, takže sú ideálne napríklad pre školské haly, či chodby. Navyše podporujú aj pokročilú videoanalytiku založenú na hlbokom učení priamo v koncovom zariadení.

Panoramatické IP kamery AXIS P4705-PLVE a AXIS P4707-PLVE majú dva snímače s rozlíšením 2×2 alebo 2×5 MPx s jedinou IP adresou, čo umožňuje ich nasadenie vo VMS systémoch s jednou licenciou. Vybavené sú funkciami Lightfinder a Forensic WDR, ktoré zabezpečujú ostré a jasné snímky i v náročných podmienkach alebo pri slabom osvetlení. 360° infračervené osvetlenie s automatickým infračerveným filtrom a individuálnym nastavením LED zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu vo dne aj v noci.

Nové kamery majú jedinečnú konštrukciu kupoly v tvare arašidu. To umožňuje ušetriť inštalačné náklady vďaka flexibilnému polohovaniu oboch varifokálnych hláv kamier. Každú hlavu kamery je možné ovládať samostatne a získať tak zábery z dvoch rôznych smerov zároveň, alebo je možné obe hlavy nastaviť rovnakým smerom, takže môžu ten istý cieľový objekt zachytiť v širokouhlom zábere a súčasne aj v priblíženom detaile.

Tieto vysoko výkonné kamery sú postavené na SoC (System-on-Chip) platforme ARTPEC-8 a preto obsahujú jednotku DLPU (Deep Learning Processing Unit). Tá má viac možností spracovania videa a ukladania dát, preto umožňuje zhromažďovať a analyzovať viac dát tzv. na hrane (priamo v zariadení). Kamery tak vedia poskytovať cenné metadáta uľahčujúce rýchle, jednoduché a efektívne forenzné vyhľadávanie v živom alebo nahranom videu. Vďaka funkcii AXIS Object Analytics navyše dokážu detekovať a klasifikovať ľudí a aj rôzne typy vozidiel – všetko na mieru konkrétnej požiadavke klienta.

K výbave kamier patrí aj Axis Zipstream s kodekmi H.264/H.265 pre zníženie nárokov na šírku pásma a funkcie kybernetickej bezpečnosti, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávnenému prístupu a chránia systém ako celok.

Kľúčové vlastnosti nových IP kamier AXIS P4705-PLVE a AXIS P4707-PLVE:
• unikátny kompaktný dizajn s dvomi senzormi
• 2×2 MPx alebo 2×5 MPx rozlíšenie
• viacsmerový dohľad s jedinou IP adresou
• podpora analytiky s hlbokým učením
• 360° infračervený prísvit
• 2,5-násobný zoom
• Axis Lightfinder a Forensic WDR

Kamery AXIS P4705-PLVE a AXIS P4707-PLVE budú v Českej republike a na Slovensku k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 4. štvrťroku 2022.

Značky: