Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novinka z dielne mladého brandu HONOR, vôbec prvý notebook HONOR MagicBook, je už niekoľko týždňov na českom a slovenskom trhu a veľmi silno ohrozuje konkurenciu vo svojej triede. HONOR nezabúda na vývoj nových technológií a okrem silného výkonu a celodennej výdrže batérie prichádza HONOR MagicBook aj s úplne novou formou ultra rýchleho prenosu dát a súborov, HONOR Magic-Link 2.0 dostupným pre všetky smartfóny HONOR. Prenos dát je úplne bezdrôtový a prebieha len jednoduchým priložením telefónu k notebooku.

HONOR Magic-Link 2.0: Multitasking medzi zariadeniami a zdieľanie obrazovky

Spárujte svoj HONOR smartfón s MagicBookom a pokračujte v práci presne tam, kde ste skončili bez nutnosti prepínania medzi zariadeniami. Vďaka pokročilej technológii Magic-link 2.0 môžete zdieľať obrazovku smartfónu a presúvať akékoľvek fotky alebo súbory na MagicBook alebo opačne.

Funkcia je dostupná na všetkých mobilných zariadeniach HONOR alebo HUAWEI s procesorom Kirin 980. Dostupnosť funkcie na vašom telefóne si môžete taktiež skontrolovať na oficiálních stránkach spoločnosti:

https://www.hihonor.com/us/support/magic_link/specs/

Pripojte telefón k notebooku a pracujte zároveň na oboch zariadeniach

 1. Aktivujte Wi-Fi a Bluetooth na HONOR MagicBook. Zároveň sa uistite, že je supustený PC Manager.
 2. Pre zobrazenie stavového riadku telefónu potiahnite smerom dole po jeho obrazovke a povoľte funkcie NFC, Wi-Fi a Bluetooth.
 3. Priložte telefón na oblasť detekcie NFC, ikonu HONOR Magic-link na notebooku, a počkajte, pokiaľ telefón zazvoní alebo zavibruje.
 4. Na telefóne ťuknite na PRIPOJIŤ a na notebooku kliknite na Autorizovať.

Užite si najjednoduchší multitasking, aký tu kedy bol

Spolupráca obrazoviek telefónu a notebooku nebola azda nikdy jednoduchšia. Po pripojení smartfónu k MagicBooku sa na notebooku automaticky objaví obrazovka telefónu. Smartfón tak môžete jednoducho ovládať na veľkej obrazovke notebooku.

Ovládanie na virtuálnej obrazovke

Kliknutie: Pomocou myši môžete interagovať s aplikáciami v telefóne.

Posúvanie: Presúvajte sa po domovskej obrazovke alebo sa po nej posúvajte smerom hore a dole.

Písanie: Pomocou klávesnice jednoducho píšte do ľubovoľných textových aplikácií ako napr. Poznámkový blok a ďalšie.

Presúvajte súbory medzi notebookom a telefónom

Telefón >> Notebook

 1. Otvorte galériu alebo súbory na virtuálnej obrazovke.
 2. Kliknite na súbor a podržte od chvíľe, pokiaľ vám nebude umožnené vybrať viac súborov. Potom kliknite na požadované súbory a presuňte ich do zložiek na notebooku alebo ich upravte v dokumentoch či e-mailoch.

Taktiež môžete bez problémov kopírovať a vkladať text medzi notebookom a telefónom.

Notebook >> Telefón

 1. Otvorte galériu alebo súbory na virtuálnej obrazovke.
 2. V notebooku vyberte videá alebo obrázky, ktoré chcete prenášať a následne ich pretiahnite do Galérie či Súborov alebo ich použite v poznámkach či e-mailoch. Jednoducho môžete aj kopírovať a vkladať text medzi notebookom a telefónom.

Zdieľanie súborov pomocou Magic-link 2.0

Telefón >> Notebook

 1. Pre zdieľanie obrázkov alebo videí z telefónu vyberte jeden alebo viacero obrázkov či videií v galérii. Pre zdieľanie dokumentu otvorte dokument v telefóne pomcou WPS Office.
 2. Priložte telefón na oblasť detekcie NFC, ikonu HONOR Magic-link, pokiaľ telefón nezazvoní alebo nezavibruje.

Notebook >> Telefón

 1. Pre zdieľanie obrázkov z notebooku kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok a otvorte ho v Huawei prehliadači obrázkov. Pre zdieľanie dokumentov z  notebooku otvorte daný dokument pomcou Microsoft Office.
 2. Prejdite na domovskú obrazovku telefónu.
 3. Priložte telefón na oblasť NFC detekecie, ikonu HONOR Magic-link, pokiaľ telefón nezazvoní alebo nezavibruje.

Nahrávanie obrazovky s Magic-Linkom 2.0

 1. Zatraste telefónom a do 5tich sekúnd ho priložte na oblasť NFC detekcie, ikonu HONOR Magic-link 2.0, a počkajte, pokiaľ telefón nezazvoní alebo nezavibruje. Po premietnutí obrazovky noteboku začne telefón zaznamenávať aktuálnu obrazovku.
 2. Ťuknutím zastavíte nahrávanie a zaznamenaný obsah bude automaticky uložený do Galérie. Maximálna doba jedného záznamu je 60 sekúnd.

Poznámka: Nahrávanie obrazovky je k dispozícii na notebookoch s procesorom Intel.

Zdieľanie schránky Magic-link 2.0

 1. Spustite program PC Manager, prejdite do časti Môj telefón > Povoliť a postupujte podľa pokynov na obrazovke, aby ste notebooku povolili čítať dáta v telefóne.
 2. Skopírujte text do telefónu a vložte ho do notebooku alebo zvoľte opačný postup.
 3. Kliknite na ikonu PC Manager v pravom dolnom rohu a výberom možnosti Schránka skontrolujte zoznam nedávno skopírovaného textu.

Posledné dokumenty

 1. Spustite program PC Manager, prejdite do časti Môj telefón > Povoliť a postupujte podľa pokynov na obrazovke, aby ste notebooku povolili čítať dáta v telefóne.
 2. Kliknutím na ikonu PC Manager v pravom dolnom rohu a výberom možnosti Dokumenty zobrazíte nedávne dokumenty.

Značky: