Platforma spoločnosti Apple pre inteligentnú domácnosť, HomeKit, už začína nadobúdať reálne kontúry. Ecobee3 je prvým inteligentným Wi-Fi termostatom pre tento systém, ktorý si môžete zabudovať do svojej domácnosti aj sami a umožní vám zistiť a ovládať teplotu vo vašej domácnosti.

ecobee31_nowatDá sa ovládať cez virtuálnu asistentku Siri, rovnako ako aj cez hodinky Apple Watch. Aktuálne sa Ecobee3 predáva len v Severnej Amerike za cenu 249 USD a používatelia majú oň záujem. Spolu s termostatom sa dodáva jeden kus teplomera na zistenie teploty v jednej miestnosti. Za 79 USD je k dispozícii rozširovacia súprava s jedným teplomerom a snímačom prítomnosti osoby v miestnosti.

ecobee3_nowatHomeKit pritom umožňuje nastaviť rôzne scény pre osvetlenie alebo teplotu (príchod domov, spánok, sledovanie televízie). Rovnako sa postará aj o zabezpečovací systém. Apple predpokladá, že počet snímačov pre systém HomeKit bude počas tohto leta radikálne pribúdať.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.