Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V Košiciach spustili výrobu nového špičkového ultrazvukového prístroja, ktorý sa bude vyvážať do celého sveta. ACUSON Maple od spoločnosti Siemens Healthineers je diagnostický ultrazvuk určený pre široké využitie v nemocniciach aj v ambulanciách. Jeho hlavnými atribútmi sú výkonnosť, všestrannosť a cenová dostupnosť vrátane najlepšej zobrazovacej kvality vo svojej triede, ktorá umožňuje spoľahlivú a presnú diagnostiku pacientov.

Všestranný ACUSON Maple

Prístroj ACUSON Maple maximálne zohľadňuje pracovný komfort lekárov, ktorí potrebujú predovšetkým výkonný ultrazvukový systém pre rôzne typy vyšetrení. Najnovší prístroj s uznávanou technológiou ACUSON udáva nový štandard. Vyznačuje sa vlastnosťami ako ľahký, prenosný, dokáže bez problémov fungovať na batérie, a preto je ideálny aj pre malé nemocnice, ambulancie, súkromné ambulancie či centrá urgentnej starostlivosti. Disponuje 25 pokročilými funkciami na báze AI a jeho integrovaná batéria umožňuje až 75 minút skenovania bez napájania na elektrickú energiu. Táto schopnosť je neoceniteľná napríklad na urgentných príjmoch či v nemocniciach, kde ultrazvuk potrebujú premiestňovať.

Nové zariadenie disponuje veľkým výberom ultrazvukových snímačov a pokročilými funkciami, ktoré poskytujú viac možností a schopností, čím sa maximalizuje výkon pre spoľahlivé vyšetrenie naprieč klinickými špecializáciami.

Vyšší komfort zabezpečuje ACUSON Maple aj pre pacientov. Napríklad pri USG vyšetreniach v pôrodníctve a gynekológii je veľkou výhodou automatické vypočítanie veku a hmotnosti plodu, čím sa skráti celkový čas vyšetrenia o 24 %. Pri zobrazovaní srdca zase využíva funkciu eSie Measure, ktorá skráti čas vyšetrenia pacienta až o 44 % a pri rutinnom echo vyšetrení až o päť minút. S ultrazvukom ACUSON Maple môže zdravotnícky personál zefektívniť pracovné postupy a dokáže vyšetriť viacerých pacientov.

​Slovensko je kľúčový hráč a rozširuje produkciu

Rok od spustenia výroby jedinečných ultrazvukových zariadení Siemens Healthineers v košickom priemyselnom parku sa môže slovenská divízia Ultrasound pochváliť ďalším úspechom – z výroby vychádza ďalší úplne nový ultrazvukový prístroj ACUSON Maple, ktorý má „slovenskú nálepku“.

„Spustením výroby ACUSON Maple a doplnením nášho výrobného portfólia sme sa so slovenským závodom definitívne zaradili medzi svetových producentov v oblasti medicínskych prístrojov,“ hovorí Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers na Slovensku. 

Nový model ACUSON Maple doplnil doterajšie slovenské portfólio špičkových ultrazvukov – ACUSON Juniper, ACUSON Redwood, ACUSON P500, ACUSON NX3, ktoré sa v košickom závode začali vyrábať vlani po presune produkcie z Ázie. Slovensko sa tak stalo jedinou krajinou v rámci Európy, kde sa tieto zariadenia vyrábajú, a to najmä pre trh EMEA regiónu, ale aj iné časti sveta.

„Výrobu sme rozšírili o nový ultrazvukový prístroj a napredujeme aj v celkovom počte vyrobených zariadení. Som veľmi hrdý na to, že kolegovia na Slovensku sa do značnej miery podieľajú aj na vývoji softvéru ultrazvukových prístrojov produktového radu ACUSON. S rozširovaním kompetencií košického výrobného závodu plánujeme postupne navyšovať počty jeho zamestnancov. Zatiaľ sú to takmer dve desiatky nových ľudí, no s ďalším zvyšovaním produkcie bude ich počet narastať,“ konštatuje Miroslav Kliment, vedúci výrobného závodu Siemens Healthineers v Košiciach. Slovenská výroba v súčasnosti pokrýva až 60 % globálnej produkcie ultrazvukových zariadení spoločnosti Siemens Healthineers. Košice sa stali centrom pre zákazníkov z celej Európy – vývoj softvérových riešení spolu s výrobným závodom a strategickou polohou vzbudili aktívny záujem odborníkov aj zákazníkov o exkurzie vo výrobnom závode. Okrem toho špičkoví lekári a špecialisti v tejto oblasti navštevujú Slovensko a s tunajšími vývojármi a pracovníkmi výroby sa aktívne podieľajú na ďalších inováciách ultrazvukových zariadení

Značky: